Tak, ako sa predpokladalo, spoločnosť Apple v roku 2023 urobila zmenu, ktorá je pomerne výrazná. iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max už nemá klasický prepínač na tichý režim, ale nahradilo ho tlačidlo Action Button, ktoré je po vzore inteligentných hodiniek Apple Watch Ultra a Apple Watch Ultra 2. generácie programovateľné.

Hoci ide o zmenu, ktorej sa niektorí používatelia pred eventom báli, napokon sa ukázalo, že Apple to premyslelo do posledných detailov. Action Button si totiž môžete nastaviť tak, aby ste po jeho kliknutí aktivovali tichý režim rovnako, ako doteraz. Ten, komu to však nevyhovuje, si tu môže nastaviť úplne iné funkcie a skratky, ktoré mu vyhovujú viac. A veruže toho nie je úplne málo.

Ešte predtým, než sa dostaneme ku celkovému zoznamu funkcií a schopností je treba povedať, že túto vychytávku majú iba drahšie prémiové verzie. Ak si zaobstaráte základný iPhone 15 alebo iPhone 15 Plus, stále sa stretnete s klasickým prepínačom, ako na všetkých ostatných predošlých modeloch.

iPhone 15
Zdroj: Apple

Apple teda túto zmenu možno zavedie pre všetky modely až niekedy na budúci rok pri iPhone 16 podobne, ako to urobilo s prvkom Dynamic Island. Aj ten mali zo začiatku iba prémiové verzie, no dnes je súčasťou aj dostupného iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus.

  • Prístupnosť: Táto možnosť by pravdepodobne umožnila používateľom prístup k rôznym funkciám prístupnosti, ako sú VoiceOver, Zoom, AssistiveTouch a ďalšie.
  • Skratky: Táto možnosť by používateľom umožnila spustiť ľubovoľnú skratku, ktorú si vytvorili, alebo stiahli z aplikácie Skratky (Shortcuts), napríklad odoslať správu, prehrať zoznam skladieb, alebo ovládať inteligentné domáce zariadenia.
  • Tichý režim: Táto možnosť by používateľom umožnila zapnúť, alebo vypnúť tichý režim, ktorý by stlmil, alebo zrušil zvonenie a upozornenia.
  • Fotoaparát: Táto možnosť by pravdepodobne umožnila používateľom spustiť aplikáciu Fotoaparát a/alebo nasnímať fotografiu, respektíve video jediným stlačením akčného tlačidla.
  • Svietidlo: Táto možnosť by používateľom umožnila zapnúť alebo vypnúť baterku na zadnej strane zariadenia.
  • Môj Čas: Táto možnosť by mala používateľom umožniť aktivovať alebo deaktivovať v rámci funkcie Môj Čas.
  • Lupa: Táto možnosť by umožnila používateľom aktivovať aplikáciu Lupa, ktorá by používala fotoaparát iPhonu, ako lupu na priblíženie malého textu, alebo objektov.
  • Preložiť: Táto možnosť by mohla používateľom umožniť spustiť aplikáciu Prekladač a začať konverzáciu, alebo preklad textu jediným stlačením tlačidla Akcia.
  • Hlasové poznámky: Táto možnosť by používateľom umožnila spustiť alebo zastaviť nahrávanie hlasovej poznámky pomocou aplikácie Hlasové poznámky.
Prečítajte si tiež  Andorid chce ukradnúť jednu z najlepších Apple softvérových funkcii

Spoločnosť Apple na evente Wonderlust predstavila celú nádielku nových produktov. Neukázal sa tu iba nový iPhone 15 v štyroch samostatných verziách, ale aj Apple Watch Series 9 či Apple Watch Ultra 2. generácie. Pokiaľ si chcete prečítať všetko o tejto konferencií, nájdete to na tomto odkaze.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -