Pokiaľ sledujete spoločnosť Apple z dlhodobého hľadiska, určite viete, že táto firma odmieta používať na svojich zákazníkov lacný marketing prostredníctvom fotoaparátov s príliš vysokým rozlíšením. V praxi totiž neplatí pravidlo, že čím viac megapixelov, tým lepšia fotka.

Dôvodom je fakt, že viac megapixelov prináša zmenšenie svetlo-citlivej bunky na čipe, čo spôsobuje vyšší šum pri zhoršených svetelných podmienkach a takisto aj vyššiu náročnosť na optiku. Technologický gigant sa teda podľa expertov vybral správnou cestou.

Ako však uvádza analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 75,9 % na 195 únikov), spoločnosť Apple by mohla prerušiť tradíciu 12 MP šošoviek a už na tento rok použiť v najnovšom iPhone 14 až 48 megapixelov – čo je poriadny skok.

No a hoci Kuo neprezradil žiadne ďalšie podrobnosti, vo svojej rozsiahlej správe pre investorov uviedol, že vyššie rozlíšenie tu bude prítomné len preto, aby mohol nový iPhone natáčať videa v 8K kvalite, čo bude súvisieť s pripravovaným AR/VR Headsetom (ten má používať 8K rozlíšenie).

Tešiť sa môžeme aj na periskop. Ten však príde neskôr 

iPhone 14A aby toho nebolo málo, Apple tiež plánuje zakomponovať do svojho iPhonu periskop, vďaka ktorému budeme môcť využívať oveľa širšie spektrum priblíženia záberov. Táto technológia sa ale do zariadenia nedostane skôr ako v roku 2023, takže s ňou musíme počítať až v súvislosti s iPhonom 15.

Prečítajte si tiež  Prečo sa foťáky iPhonu zasekli na hranici 12 megapixelov?

Samotný objektív by mal mať zloženú optiku, v rámci ktorej je obrazovým snímačom absorbované svetlo buď ohnuté alebo zložené, čo mu umožňuje vyšší optický zoom pri zachovaní kompaktného dizajnu – to je skvelé pre smartfóny alebo menšie kompaktné fotoaparáty.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.