iOS 14.5 s ovládačmi PS5 DualSense alebo Xbox Series X

Ak si plánujete kúpiť najnovšou hernú konzolu z dielne Sony alebo Microsoft, prípadne ju už vlastníte, máme pre vás dobré správy. Nové operačné systémy iOS 14.5 a iPadOS 14.5 (zatiaľ dostupné len pre vývojárov) podporujú bezdrôtové ovládače PS5 DualSense a Xbox Series X.

Ako iste viete, aj mobilné zariadenia dokážu poskytnú slušný grafický výkon. Jednotlivé tituly sú síce značne oklieštené, no ak preferujete bezdrôtové ovládače pred dotykovou obrazovkou, môže to byť zaujímavé riešenie.

- Reklama -

O tejto novinke sa špekulovalo už pri iOS 14.4, kde sa však nič podobné napokon nevyskytlo. Predpokladá sa, že tak ako k iPhonu a iPadu si budete môcť konkrétny ovládač pripojiť aj k Apple TV (s tvOS 14.5). Oficiálne to však Apple zatiaľ nepotvrdilo…

V súčasnosti ešte nevieme, kedy bude táto aktualizácia dostupná pre všetkých používateľov, no odhady hovoria o začiatku jari 2021. Okrem podpory ovládačov prinesie aj jednoduchšie odomykanie zariadení s Face ID počas nosenia masky, rúška či respirátora. Verifikovať vás budú hodinky Apple Watch.

Napíšte nám do komentára, či preferujete dotykové ovládanie alebo radšej siahnete po bezdrôtovom ovládači pri hraní na iPhone alebo iPade. Budeme radi za všetky vaše postrehy a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.