Spoločnosti Sony sa predáva herná konzola PlayStation 5, ako teplé rožky, za čo môže určite aj jej lepšia dostupnosť v poslednom období. Zatiaľ čo pred niekoľkými mesiacmi sme PS5 kupovali za cenu na hranici 650 – 700 €, dnes konzolu v drahšej verzii s mechanikou, môžete získať už od 534,9 €, čo je absolútne fantastická ponuka.

Napriek tomu sa však zdá, že Sony nespí na vavrínoch a jeden zo svojich najdôležitejších produktov, ktoré má aktuálne v ponuke, potajomky vylepšuje. Ako informuje portál Insider Gaming, spoločnosť už údajne pracuje na výkonnejšej verzii PlayStation 5 Pro a dokonca aj na kompaktnejšej hernej konzole, ktorá ponesie označenie PlayStation 5 Slim.

Okrem iného vraj Sony vyvíja aj štyri ďalšie revolučné produkty, ktoré súvisia s PS5 a v blízkej budúcnosti by mohli prísť na trh. Ide napríklad o už oznámený projekt Leonardo (prispôsobiteľný herný ovládač), špeciálnu verziu PS5 s odnímateľnou Blu-Ray mechanikou, nové bezdrôtové zariadenie a vreckové príslušenstvo pre PS5 s názvom Q-Lite, vďaka ktorému si budete môcť zahrať obľúbené hry aj na menších obrazovkách svojich mobilných zariadení.

Kedy príde PS5 Pro na trh? 

Keďže sa aktuálna verzia PlayStation 5 predáva, ako na bežiacom páse, Sony sa pochopiteľne nikam neponáhľa s uvedením výkonnejšieho prevedenia, ktoré by malo prísť na trh približne v polovici životného cyklu hernej konzoly.

Insider Gaming však odhalil, že prvé vývojárske súpravy PlayStation 5 Pro poputujú ku vývojárom prvej strany už v najbližších mesiacoch, pričom vývojári tretích strán (tvorcovia hier) ich budú mať k dispozícii koncom roka 2023.

Z toho jasne vyplýva, že vylepšenie pre hernú konzolu je v tomto momente ešte relatívne ďaleko. Zahraničné zdroje sa domnievajú, že PS5 Pro príde na trh až niekedy koncom roka 2024 (4. štvrťrok), avšak celé sa to môže pokojne posunúť aj na prvú polovicu roka 2025.

Ak teda máte záujem o PS5, určite sa neoplatí čakať možno aj dva roky na PS5 Pro. Hernú konzolu kúpite za najvýhodnejšie ceny na Slovensku tu.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Assassin's Creed Mirage je na iPhone totálny grafický prepadák
Môže ťa zaujímať
- Reklama -