Juhokórejský Samsung ponúka všetky možné produkty od smartfónov, cez televízie až po chladničky. Samozrejmou súčasťou jeho portfólia sú aj kvalitné monitory, ktoré sú určené pre rôzny typy zákazníkov. Dnes vám ukážeme obrovskú, až 32″ obrazovku so 4K rozlíšením a označením M8, ktorú môžete kúpiť v zľave za veľmi nízku cenu. Ušetríte stovky eur.

Monitor Samsung M8 je určený pre náročnejších zákazníkov. Výrobca sa pri návrhu jeho dizajnu evidentne inšpiroval počítačom iMac, nakoľko použil veľmi podobný tvar, ako aj tenučké rámy okolo displeja. Súčasťou monitora je však aj kvalitná kamera pre video-hovory a 2.2 kanálové reproduktory, ktoré sú vybavené technológiou Adaptive Sound+. Tá dokáže upraviť zvuk podľa toho, aký je hluk v prostredí, kde sa zariadenie nachádza a tiež podľa typu prehrávaného obsahu.

Nakoľko ide o veľký 32″ monitor, ktorý je plný najmodernejších technológii, v základe nie je lacný. Spoločnosť Samsung si zaň bežne pýta až 819 €. Dobrou správou ale je, že Samsung M8 môžete kúpiť vo výhodnej zľave. Po kliknutí na tento odkaz ho získate už za 440 €, čo je skoro polovičná čiastka. Navyše ak priplatíte len pár desiatok eur, monitor kúpite aj u autorizovaných predajcov spoločnosti Sasusng.

Ako stvorený pre fanúšika Apple aj zarytého hráča 

Samotný monitor si môžete zaobstarať vo viacerých farbách a okrem špičkového obrazu vám ponúkne aj podporu AirPlay 2, vďaka čomu sa javí ako stvorený pre používateľa, ktorý vlastní iPhone, Mac alebo iPad. Prostredníctvom tejto funkcie dokážete na obrazovke streamovať fotky, video alebo dokonca priamo zrkadliť svoje iOS / iPadOS / macOS zariadenie bez toho, aby ste ho ku monitoru pripájali cez kábel. Postačí vám iba kvalitné Wi-Fi pripojenie.

Samsung M8 monitor AirPlay 2
Zdroj: Samsung

Rovnako za zmienku stojí aj natívna podpora pre známu službu Xbox Game Pass. Vďaka nej môžete na monitore hrať svoje zakúpené Xbox Hry priamo cez cloud, pričom nemusíte vlastniť žiadnu hernú konzolu. Postačí vám len ovládač. Monitor M8 sa dokáže dokonca pripojiť ku vzdialenému počítaču, takže ak ho budete mať doma a počítač v práci, teoreticky by vám mala stačiť iba myš a klávesnica, aby ste si skontrolovali to, čo potrebujete.

Monitor M8 a Mac mini M2 sú dokonalá kombinácia. iMac 24″ s čipom M1 je oproti ním výrazne drahší 

Monitor M8 od Samsungu
Zdroj: YouTube / Max Tech (úprava redakcie)

Hoci monitor M8 evidentne kopíruje iMac 24″, príliš vás to nemusí hnevať, pretože na tom dokážete skvele ušetriť. Aby ste to pochopili, jeho kúpou nezískate all-in-one PC, no keď ho skombinujete Macom mini M2, za menej peňazí dostanete podstatne lepší hardvér.

Prečítajte si tiež  Samsung a Apple zaznamenávajú v Európe pokles predajov smartfónov. Tejto značke sa ale naopak darí

Zatiaľ čo iMac 24″ s procesorom M1 sa na Slovensku bežne predáva za cca 1 450 €, Mac mini M2 bez displeja a klávesnice kúpite po kliknutí na tento odkaz už od 683 €. Novší počítač má okrem nižšej ceny aj o cca 20 % vyšší výkon, čo môžete oceniť pri rôznych typoch úloh. Ak ku uvedenej cene 683 € prirátame 440 € za monitor, dostaneme sa na čiastku 1 123 €. Ku tej môžeme pripočítať aj fantastickú klávesnicu Logitech MX Keys za cca 90 € a vydarenú myš Logitech M720 Triathlon za cca 65 €.

Samsung M8 Monitor
Zdroj: Samsung

Na konci dňa zaplatíme za takto poskladaný počítač cca 1 278 €, čo je stále výrazne menej, než za koľko sa predáva iMac 24″. Nutné je podotknúť, že v tomto prípade budete mať aj väčšiu obrazovku s 32″ uhlopriečkou a tiež o pätinu vyšší výkon, čo sa vám určite bude hodiť aj do budúcnosti, keď budete riešiť podporu najnovších verzii operačného systému macOS. Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si takto vyskladaný počítač boli ochotní kúpiť. Za nás to dáva určite ekonomický aj prakticky zmysel.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -