Spoločnosť Samsung vyrába produkty snáď v každom jednom technologickom odvetví. Nie je to tak dávno, čo táto firma predstavila vlastný monitor s označením Samsung M8, ktorý evidentne kopíruje dizajn iMacu a je ako stvorený pre použitie s Macom mini či Macom Studio od spoločnosti Apple. Teraz ho môžete získať vo výraznej zľave.

Monitor M8 od Samsung má všetko, čo od profesionálneho zariadenia v tejto triede potrebujete. 32″ uhlopriečka so 4K rozlíšením je osadená v modernom dizajne s tenučkými rámčekmi. Tie sú k dispozícii v rôznych farbách (rovnako ako iMac)

Vo vrchnej časti monitora je je umiestnená kvalitná kamera a vnútri vstavané 2.2 – kanálové reproduktory s podporou funkcie Adaptive Sound+, ktorá upravuje audio podľa typu obsahu a úrovne hluku v prostredí. Okrem počítača, myši a klávesnice teda ku tomuto zariadeniu nebudete potrebovať žiadne iné príslušenstvo.

Čo sa týka ceny, tá je štandardne stanovená na 819 €. Po kliknutí na tento odkaz však Samsung M8 monitor kúpite od 499 €, vďaka čomu na ňom ušetríte krásnych 320 €. Upozorňujeme ale, že toto zariadenie je dostupné vo viacerých farbách a nie každý predajca vám dá na výber. Pri niektorých sa však dá ľahko zvoliť konkrétny variant.

Samsung M8 Monitor
Zdroj: Samsung

Monitor má samozrejme skvelú kvalitu obrazu a ponúka podporu pre AirPlay 2. Ak máte iPhone, iPad alebo Mac, ktorý ku nemu nie je pripojený káblom, ľahko si na jeho obrazovke prostredníctvom Wi-Fi zobrazíte fotky, videá alebo budete zrkadliť displej vášho zariadenia.

Okrem iného podporuje aj službu Xbox Game Pass (možnosť hrať Xbox hry z cloudu, bez hernej konzoly) či diaľkové pripojenie ku počítaču. Samsung M8 Je skrátka vychytaný v každom jednom smere.

Monitor M8 a Mac mini M2 sa oplatia viac ako iMac 24″ 

iMac 24" v žltej farbe s kompletným príslušenstvom za vynikajúcu cenu
Zdroj: Unsplash / Jay Wennington

Ak uvažujete nad tým, že si kúpite iMac s 24″ displejom, výber monitora Samsung M8 spolu s novučičkým Macom mini M2 je oveľa lepšou voľbou. V prvom rade získate väčšiu, až 32″ uhlopriečku (namiesto 24″) a v druhom rade budete mať celkovo výkonnejší počítač za nižšiu cenu.

Zatiaľ čo základný iMac so starším procesorom M1 kúpite od cca 1 450 € (po zľave), Mac mini s čipom M2 kúpite od 699 € a monitor M8 za spomínaných 499 €. Spolu teda zaplatíte necelých 1 200 €, ku ktorým je ešte potrebné prirátať kvalitnú klávesnicu – odporúčame Logitech MX Keys za cca 100 € a myš za cca 80 €.

Prečítajte si tiež  Apple kopíruje konkurenciu. Nové slúchadlá unikli na internet

Vo výsledku teda zaplatíte stále menej ako 1 400 € a budete mať väčší displej s vyšším výkonom, ktorý vám vydrží dlhšiu dobu. Na druhej strane však nepôjde o all-in-one riešenie priamo od spoločnosti Apple, čo nemusí vyhovovať každému používateľovi.

Samsung M8 monitor AirPlay 2
Zdroj: Samsung

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste do takéhoto „komba“ išli aj vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -