Moderné technológie sa objavujú aj v systémoch, ktoré slúžia na nabíjanie našich mobilných zariadení. Spoločnosť Anker začala predávať svoju novú nabíjačku, ktorá funguje na základe technológie GaN II. Predstavená bola ešte v januári na výstave CES 2022 a k dispozícii je v čiernej alebo striebornej farbe.

Novinka je vďaka špeciálnej konštrukcií a použitým materiálom až o 34 % menšia, než klasický 96 W adaptér od spoločnosti Apple. Zároveň však obsahuje dva porty pre USB-C a jeden port pre USB-A. Pokiaľ sú zapojené všetky, nabíjačka dokáže inteligentne prerozdeľovať energiu medzi každý z nich.

Možnosti nabíjania sú skutočne rôznorodé 

Anker

V praxi to funguje tak, že ak použijete iba jeden USB-C port, k dispozícii môžete mať plných 100 W energie. To oceníte najmä pri nabíjaní počítačov Mac.

Ak sa náhodou rozhodnete použiť oba USB-C porty súčasne, v tom vrchnom budete mať 60 W a spodnom 40 W. Využitie vrchného USB-C a jediného USB-A portu prerozdelí energiu v pomere 80 W / 18 W a kombinácia spodného USB-C a USB-A zase v pomere 60 W / 22,5 W.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Na záver môže nastať aj situácia, kedy budete mať zariadenia napojené vo všetkých troch portoch súčasne. V takomto prípade vám vrchný USB-C port poskytne 45 W, spodný USB-C port 30 W a USB-A port 18 W. Nabíjačka je v ponuke na niektorých trhoch už dnes a to za cenu 75,99 $. Slovenská cena v eurách bude pravdepodobne nižšia a produkt sa do našich končín dostane v priebehu týždňov až mesiacov.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -