Technologický gigant musí riešiť ďalší problém. Tentokrát je predmetom žaloby displej na minuloročných MacBookoch Air a Pro s procesorom M1, ktorý podľa všetkého nespĺňa prísne kvalitatívne štandardy. Firma je obvinená z falošného marketingu.

Celý incident sa odohráva na území USA, kde bola spísaná hromadná žaloba používateľmi, ktorým v poslednom období praskol alebo prestal fungovať displej na ich počítači. Informovali sme o tom aj v samostatnom článku.

Problém sa ma týkať iba displejov v MacBooku s procesorom M1

Chyba sa ma týkať iba tých Macov, ktoré obsahujú procesor M1 – Apple Sillicon. Apple vraj vo svojich marketingových materiáloch chválil kvalitu displejov a tie sú v skutočnosti v mnohých bežných situáciach až extrémne náchylné na poškodenie. Ak niekomu náhodou prasknú, technologický gigant samozrejme odmieta reklamáciu.

Aby toho nebolo málo, v samotnej žalobe bola spomenutá aj zákaznícka podpora s nevhodným správaním alebo porušenie spotrebiteľského práva.

Prečítajte si tiež  Reklama na Cinematic Mode pre iPhone 13 bola natočená v Česku

Všetci tí, ktorí sa pod žalobu podpísali tvrdia, že poškodenie displejov vzniklo skôr nedostatočnou odolnosťou alebo chybou hardvéru, než ich vlastnou vinou. Celý prípad teraz bude musieť preskúmať súd, ktorý určí vinníka.

Stalo sa vám niekedy, že by vám praskol displej na MacBooku? Čo tomu predchádzalo?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -