Spoločnosť Apple neustále vyvíja svoju platformu ARM procesorov Apple Sillicon, ktoré predstavila ešte v roku 2020. Najskôr prišiel na trh čip M1, potom M2 a teraz sa blížime ku predstaveniu ďalšieho procesora M3. Mark Gurman z agentúry Bloomberg prezradil nové podrobnosti, ktoré by ste o ňom mali vedieť.

Začnime tým, čo nás tento rok ešte čaká. Najbližšia konferencia je naplánovaná na september, kedy Apple predstaví iPhone 15, Apple Watch Series 9 a tiež Apple Watch Ultra 2. Okrem toho by sme sa však mali dočkať ešte jednej udalosti, ktorá bude venovaná počítačom Mac. Tá príde o trochu neskôr.

Technologický gigant z Cupertina si konkrétne na október (alebo začiatok novembra) pripravuje akciu, v rámci ktorej ďalšie produkty. Konkrétne by malo ísť o vylepšený 24″ iMac, modernejší 13″ MacBook Pro a tiež 13″ MacBook Air. Všetky zariadenia bude spájať jedno a tým bude úplne nový procesor M3.

Čo ponúkne procesor M3? 

Nový čip by mal mať podobný počet jadier (8), ako jeho aktuálna generácia s označením M2, no vďaka oveľa modernejšiemu 3 nm výrobnému procesu zabezpečí vyšší výkon aj energetickú účinnosť. To v praxi znamená, že zvládne náročné úlohy a ponúkne ešte lepšiu výdrž batérie, ako doposiaľ.

V októbri by sme pochopiteľne nemali vidieť extrémne výkonné verzie procesora M3 Pro, M3 Max alebo M3 Ultra, nakoľko tie debutovali v prípade súčasného čipu M2 len začiatkom tohto roka.

Každopádne ale procesory M3 poskytnú ideálnu platformu pre spájanie čipov a ich zvyšovanie výkonu, s ktorým sa budeme stretávať v priebehu roka 2024. Pôjde teda o „základňu“ pre ďalšie extrémne výkonné procesory, na ktorých už Apple pracuje.

Aby toho nebolo málo, technologický gigant by nám mal na jeseň 2023 predstaviť aj inovovaný iPad Air, ktorý sa aktuálne spolieha na procesor M1.

Reklama
Reklama

Hoci ten je na pomery bežných tabletov stále extrémne výkonný, pokiaľ Apple začne odstraňovať procesor M1 z ponuky počítačov, čisto z marketingového hľadiska ho bude chcieť nahradiť aj pri iPadoch. Aj preto môžeme očakávať, že iPad Air 6. generácie dostane novšiu verziu čipu M2.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Budúci iPad Air príde s Touch ID v displeji. Nahradí tak Face ID.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.