Ak sa vám posledné generácie hodiniek Apple Watch zdajú takmer identické, nie ste sami. Jablková spoločnosť sa v uplynulých rokoch postarala len o minimálne zmeny, ak nepočítame prémiový model Apple Watch Ultra.

Hoci je nepravdepodobné, že by nasledujúca generácia priniesla markantné dizajnové vylepšenia, Apple sa chystá na upgrade v inej kategórii. Podľa renomovaného analytika Marka Gurmana z agentúry Bloomberg dostanú Apple Watch Series 9 nový čip, ktorý bude založený na procesore z iPhonu 13.

Ako opisuje Gurman vo svojom novom príspevku, pripravované hodinky Series 9 by mali obsahovať nový procesor založený na procesore A15 Bionic. Jeho výkonnejšia verzia sa používa napríklad aj v iPhone 14 a iPhone 14 Plus.

Nový čip pre Apple Watch prinesie pekelnú dávku výkonu

Aktuálne hodinky ôsmej generácie používajú rovnaký čip, ako predošlý model Apple Watch Series 7. Aby toho nebolo málo, ten je v podstate identický s čipom S6 z hodiniek Apple Watch Series 6. Apple si však zrejme povedalo dosť a konečne sa vymaní z kruhu recyklácie.

Apple Watch Series 7
Zdroj: SvetApple

Apple Watch Series 9 tak dostanú úplne nový procesor a nie len rebranding už existujúceho čipu z predošlej generácie. Práve vďaka základom z A15 Bionic by mali nové hodinky zaznamenať poriadny nárast výkonu a energetickej efektivity.

Vďaka aktualizovanému čipu sa zvýši aj výdrž batérie a efektivita komunikácie medzi senzormi a systémom. Nový čip by mohol tiež výrazne zlepšiť niektoré aktualizované funkcie, ktoré Apple plánuje zaviesť v systéme watchOS 10. Jednou z najočakávanejších noviniek má byť príchod widgetov, ktoré sa na Apple Watch ukážu vôbec po prvýkrát.

Prečítajte si tiež  Google Pixel Watch 2 majú byť "Apple Watch pre Android". Čo ponúknu a kedy prídu na trh?

Na záver ešte dávame do pozornosti náš e-shop Loopi.sk, na ktorom nájdete širokú ponuku kvalitného príslušenstva pre rôzne Apple zariadenia, vrátane veľkého množstva náramkov pre inteligentné hodinky Apple Watch. Nákupom v internetovom obchode podporíte našu tvorbu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -