Pokiaľ máte radi platformu macOS a rozmýšľate, že ju čoskoro obohatíte o nový stolný počítač, máme pre vás skvelé správy. Technologický gigant z Cupertina pripravuje novú generáciu Macu mini, ktorá sa nezmení len vo vnútri ale tiež navonok.

Ako uvádza prestížny leaker Mark Gurman (presnosť 88,8 %) vo svojej poslednej správe pre agentúru Bloomberg, zákazníci majú očakávať v priebehu „najbližších mesiacov“ uvedenie nového počítača Mac mini.

Zariadenie sa dočká novšieho, no stále veľmi kompaktného dizajnu a samozrejme rýchlejšieho procesora. V základe by mohol zostať čip M1 z minulého roka a silnejšiu verziu môže zastupovať čip M1X, ktorý sa ešte len ukáže. Svoju premiéru bude mať v MacBooku Pro 14″ a 16″.

Mac mini bude mať viac portov 

Aby toho nebolo málo, Apple sa pohrá aj s kompatibilitou. Mac mini je považovaný za vstup do sveta Macov. Aj preto bol navrhnutý za účelom kancelárskej práce. Čo však jeho nová generácia, ktorá bude mať super-výkonný čip M1X? Z tej srší oveľa väčší potenciál.

Prečítajte si tiež  Septembrový Apple Event: Ukáže sa iPhone 13, Apple Watch Series 7, iPad mini 6 a ďalšie produkty!

Inžinieri to veľmi dobre vedia a preto tento počítač obohatia aj o väčšie množstvo portov, aby ste si do svojho Macu mini mohli pripojiť všetky externé zariadenia či úložiská.

Uvidíme, kedy nám ho Apple predstaví, no ak pôjde všetko podľa plánov, mohlo by to byť už niekedy v novembri 2021 na konferencií venovanej počítačom. Ako iste viete, Apple chystá do konca tohto roka viacero eventov.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -