Len pred pár hodinami sme napísali článok o Markovi Gurmanovi (presnosť 88,8 %) z agentúry Bloobmerg, ktorý zverejnil analytickú predpoveď týkajúcu sa všetkých pripravovaných noviniek od Apple, na ktoré sa môžeme tešiť v septembri 2021.

Už o niekoľko týždňov teda uvidíme iPhone 13, Apple Watch Series 7, iPad mini 6. generácie, iPad 9. generácie či AirPods 3. Ako sa však píše v Gurmanovej celej správe, zďaleka nepôjde o poslednú akciu, ktorá sa bude konať v roku 2021. V tesnej nadväznosti na ňu sa chystá ďalší event a ten bude venovaný uvedeniu počítačov Mac.

Podľa Gurmana bude druhá jesenná akcia naplánovaná na koniec októbra alebo začiatok novembra, pretože aktuálna generácia MacBooku Pro 16″ potrebuje nutnú obmenu.

Práve v novembri by oslávila druhé narodeniny bez aktualizácie a to by bolo pri tak dôležitom produkte trochu zvláštne. Veď kedysi boli tomuto počítaču venované aj dve „modernizácie“ ročne (v podobe pridávania novších čipov a iného hardvéru).

Nový MacBook bude postavený na platforme Apple Sillicon 

Apple teda v novembri predstaví úplne nový MacBook Pro 14″ a 16″, ktorý dostane prepracovaný dizajn, viacero portov, kvalitnejší mini-LED displej a procesory bežiace na platforme Apple Sillicon.

Prečítajte si tiež  MacBook s čipom M1 má obrovský problém. Z ničoho nič mu praská displej

Základ by mohol tvoriť známy čip M1, pričom náročnejší používatelia budú mať možnosť siahnuť po výkonnejšej a sofistikovanejšej verzií M1X. Pokojne však môže prísť aj ďalšie prekvapenie v podobe čipu M2 či vlastných GPU. Nechajme sa prekvapiť.

Uvidíme, ako sa celá táto situácia vyvinie a či mal svetoznámy leaker skutočne pravdu. Nakoľko ju ale má v 9 z 10 prípadoch, v podstate o tom ani nepochybujeme. Tešíte sa na nové počítače?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -