Už niekoľko mesiacov sa diskutuje o tom, kedy spoločnosť Apple predstaví ďalšiu generáciu svojho najvýkonnejšieho počítača – Macu Pro. Pôvodne sa očakávalo, že ho Apple aktualizuje po troch rokoch na WWDC 2022. To sa ale nestalo. Teraz portál Macrumors zverejnil zhrnutie, ktoré nám dáva vedieť, čoho by sme sa mali dočkať. Predpokladá sa, že zariadenie príde ešte tento rok.

Asi každý fanúšik spoločnosti Apple očakáva, že sa tu firma predvedie s tým najlepším, čo vie aktuálne ponúknuť. Tým sú samozrejme procesory Apple Sillicon postavené na platforme ARM, ktoré boli predstavené ešte v roku 2020.

Mac Pro dostane dva vysoko-výkonné procesory 

Mac Pro z bočného pohľadu bez loga Apple
Zdroj: Unsplash / Nana Dua

Mac Pro pôjde v šlapajach zvyšných produktov a taktiež dostane extrémne výkonný čip, ktorému budú iní výrobcovia konkurovať iba ťažko. Macrumors spomína vylepšenú verziu procesora M1 Ultra s označením M2 Ultra a takisto príchod ešte výkonnejšieho variantu, ktorý by mal niesť názov M2 Extreme.

Prečítajte si tiež  Chcete odolnejší pletený Lightning kábel priamo od Apple? Tieto produkty ho ponúkajú

Dostupnejšie verzie počítača s čipom M2 Ultra poskytnú zákazníkom 20-jadrové CPU (16 vysokovýkonných jadier a 4 vysoko-efektívne jadrá), až 64 jadrovú GPU, 32-jadrový Neural Engine a 64 GB alebo 128 GB operačnej pamäte RAM.

M2 Extreme pre extrémne náročných 

Apple M2 Extreme
Zdroj: Pocketnow

Ak by to však profesionálnym používateľom nestačilo, Apple pre nich chystá vyššie spomenutý čip M2 Extreme. Za príplatok človek dostane až dvojnásobné, 40-jadrové CPU (32 vysokovýkonných jadier a 8 vysoko-efektívnych jadier), až 128-jadrovú GPU či 64-jadrový Neural Engine.

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Potešia sa aj ľudia, ktorí preferujú viac operačnej pamäte RAM, nakoľko tento procesor bude možné vybaviť buď 128 GB RAM alebo 256 GB RAM. Samozrejme, zodpovedať tomu budú aj vysoké ceny jednotlivých komponentov.

Cena a predstavenie 

Presnú čiastku, ktorú si bude pýtať spoločnosť Apple za základný Mac Pro v roku 2022 síce nepoznáme, no odhadom môžeme povedať, že sa bude pohybovať na úrovni cca 6 až 7 tisíc amerických dolárov. Na iných trhoch sa môže líšiť.

Počítač bude pravdepodobne predstavený na poslednej tohtoročnej Keynote, ktorá sa odohrá niekedy v októbri. O ďalších podrobnostiach vás ešte budeme informovať.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -