iMac 24″ – Základný model od 34,95 €

Pokiaľ sa pozrieme na najlacnejší iMac 24″ v ponuke, tak zistíme, že je dostupný len v štyroch farbách. Ide o modrúzelenústriebornú a ružovú. Vo všetkých prípadoch máte samozrejme kvalitný 4,5K Retina displej s polohovateľným stojanom.

Vo vnútri zariadenia sa ukrýva o niečo slabšia verzia procesora M1, ktorá má k dispozícii 8-jadrové CPU a 7-jadrové GPU. Operačná pamäť má kapacitu 8 GB RAM a používatelia sa musia uspokojiť s 256 GB úložiskom.

- Reklama -

Zariadenie ponúka podporu 2x Thunderbolt / USB 4 portov, na klávesnici nenájdete Touch ID a adaptér nemá prípojku pre Gigabitový ethernet. Ináč je však základný iMac 24″ rovnaký, ako jeho drahší kolegovia.

Základná cena počítača v m:zone je presne 1449,00 €. Za predpokladu, že by ste zaplatili akontáciu vo výške 750 € (časť z nej by ste získali napríklad predajom svojho súčasného iMacu alebo stolného PC) by ste mohli získať novinku presne za 34,95 €/mesačne po dobu 20 mesiacov bez navýšenia. Pri nižšej akontácii (napríklad 500 €) by bola mesačná splátka 47,45 €, čo je stále veľmi prijateľné.

iMac 24″ – Vyššia konfigurácia od 45,95 €

Pokiaľ sa rozhodnete zainvestovať o niečo viac, už od 1669,00 € môžete mať aj fialovúoranžovú či žltú farbu. Apple vám pribalí výkonnejší čip M1 s 8-jadrovou GPU, ďalšie dva USB 3 porty, klávesnicu so zabudovaným Touch ID či prípojku pre Gigabitový ethernet.

Za predpokladu, že by ste zaplatili akontáciu opäť vo výške 750 €, počítač by vás stál 45,95 €/mesačne po dobu 20 mesiacov bez navýšenia. Pri nižšej akontácii (napríklad 500 €) by bola mesačná splátka v v m:zone 58,45 €. Ak vám má nový iMac 24″ zarábať, investícia doň sa vám vráti veľmi rýchlo.

iMac 24″ – Naša odporúčaná konfigurácia od 77,00 €

Ako iste viete, nový iMac 24″ má možnosť vlastnej konfigurácie. Ak patríte medzi profesionálnych používateľov, pravdepodobne sa jej nevyhnete. V zásade sme do nej doplnili 16 GB RAM (+ 230 €), 512 GB SSD úložiska (+ 230 €), Magic Keyboard spolu s numerickou klávesnicou (+ 26 €) a Magic Mouse spolu spolu s Magic TrackPadom (+ 135 €).

S takýmto hardvérom už môžete pracovať naozaj na vysokej úrovni. Cena našej odporúčanej konfigurácie vychádza na 2229,00 €, čo je pri 750 € akontácii presne 77 €/mesačne. Pri nižšej akontácii 500 € sa bavíme o čiastke 89,50 €/mesačne.

Ktorý model si vybrať?

Nakoniec už iba drobná rada z našej redakcie. Ak ste študentom alebo bežným používateľom, ktorý potrebuje iMac 24″ na štandardnú kancelársku robotu plus sem tam vykonať nejaký ten edit vo Photoshope alebo iMovie, určite vám bude stačiť aj základný model.

Pri kúpe vyššej verzie už máte k dispozícii zanedbateľne výkonnejšiu grafiku, Touch ID či viacej portov na zadnej strane. Ak pracujete s externými dátami alebo zariadeniami, priplatiť sa vám oplatí.

Na záver tu máme špičkové prevedenie pre profíkov s vlastnou konfiguráciu. Tú si už môže každý prispôsobiť podľa vlastného gusta. Napíšte nám do komentára, ktorý model by ste brali vy a prečo. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Výkup

Spoločnosť m:zone ponúka aj výkup vášho starého počítača alebo telefónu, ktorý sa dá prirátať ku akontácii. Vo finále sa tak viete dostať na veľmi prívetivú čiastku, pričom po skončení splátok bude mať váš iMac 24″ stále vysokú hodnotu v porovnaní s novým kusom. Je všeobecne známe, že počítače od Apple si držia cenu najlepšie v porovnaní s konkurenciou. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa tak oplatia.

Článok vznikol v spolupráci s našim partnerom, spoločnosťou m:zone. Ďakujeme za podporu!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.