Analytická spoločnosť Canalys zverejnila dáta, ktoré ukazujú aktuálny stav predajov počítačov po celom svete podľa výrobcu. Spoločnosť Apple tomuto rebríčku ešte minulý rok dominovala. Ako sa však ukazuje, počas Q2 2021 si mierne pohoršila.

Zatiaľ čo v roku 2020 počas mesiacov apríl, máj a jún predala svojim zákazníkom spolu 7,821 milióna zariadení s operačným systémom macOS, v rovnakom období počas roka 2021 to bolo už „iba“ 7,603 milióna Macov.

No a hoci tento pokles nebol extra výrazný, medzičasom ju porazila spoločnosť HP s predajom na úrovni 8,070 milióna kusov. Aj keď to bolo tesné, Hewlett-Packard Company urobila obrovský zvrat a počas uvedeného obdobia predala až o 1,358 milión zariadení viac, než v roku 2020. Tomu sa hovorí úspech.

HP je na vrchole, Apple sa musí uspokojiť s druhým miestom. Nič sa ale nedeje

Zatiaľ čo teda počas Q2 2020 držalo Apple 24,8 % podiel na trhu a HP „iba“ 21,2 %, v súčasnosti má Apple 20,6% podiel a HP 21,9 % podiel.

Prečítajte si tiež  Apple získalo patent, vďaka ktorému budú jeho počítače revolučné

Za minuloročným úspechom môžeme hľadať najmä pandémiu COVID-19, keďže ľudia potrebovali rýchlo počítače, s ktorými môžu pracovať aj z pohodlia domova. V súčasnosti sa už ale situácia stabilizovala a predaje Macov mierne klesajú.

Čísla sú stále výborné a dovolíme si tvrdiť, že aj lepšie ako očakávali v Apple. Pomohla tomu malá „ARM“ revolúcia v podobe fantastických procesorov M1 Apple Sillicon, ktoré sa dnes nachádzajú v MacBooku Pro a Air a taktiež v Macu mini či iMacu 24″.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -