Ak ste fanúšikmi spoločnosti Intel a jej procesorov, máme pre vás zlé správy. Apple sa rozhodlo ukončiť dodávky čipov od tohto výrobcu pre svoje MacBooky, pričom sa už spolieha striktne na vlastné hardvérové riešenia.

Tými sú procesory M1, M1 Pro a M1 Max. Ak by ste chceli MacBook Pro 13″ alebo 16″ s čipom Intel Core i5, i7 alebo i9, dostanete sa k ním pravdepodobne už iba pri vypredávaní zásob. Všetko totiž nahrádza architektúra ARM.

- Reklama -

Konkrétne si takto môžete zaobstarať: 

Intel len pre stolné počítače 

iMac 27"Napriek tomu, že s odoberaním procesorov spoločnosť Apple postupne končí, stále ich ponúka vo svojich stolných počítačoch. Hovoríme menovite o Macu mini, iMacu 27″ a Macu Pro. Očakáva sa však, že to potrvá len niekoľko posledných mesiacov.

Generálny riaditeľ spoločnosti Apple počas dnešnej prezentácie uviedol, že sme presne v polovici prechodu na ARM platformu technologického giganta s názvom Apple Sillicon. Zvyšok zostavy počítačov Mac bude na ňu upgradovaný v priebehu roka 2022.

Nové MacBooky Pro 14″ a 16″ si môžete predobjednať od dnešného dňa avšak domov vám dorazia až na budúci utorok – 26. októbra. Skladové zásoby sa žiaľ vyčerpávajú až enormne rýchlo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -