Prešlo iba niekoľko desiatok minút od chvíle, čo nám spoločnosť Apple omylom prezradila príchod šiestich samostatných modelov Apple Watch Series 7. Viac sme sa danej téme venovali v tomto článku.

Čo je ale ešte dôležitejšie, rovnakým spôsobom sa podarilo odhaliť aj príchod dvoch počítačov, ktoré zatiaľ neexistujú. Ak vás zaujalo ako, odpoveď je jednoduchá. Apple si podalo žiadosť o certifikáciu v Eurázijskej hospodárskej komisii (EHS), ktorá musela zo zákona odhaliť niekoľko podrobností. Ide o sériové čísla produktov ako aj o operačný systém, na ktorom defaultne fungujú.

S touto informáciou prišla po prvýkrát internetová stránka Consomac. Tá uvádza, že nové MacBooky nesú označenie A2442 a A2485 a po spustení predaja budú fungovať na operačnom systéme macOS 12 Monterey.

Nový MacBook klope na dvere 

Nejde teda o žiadne iné stroje ako o MacBook Pro 14″ a MacBook Pro 16″, ktoré by mali byť uvedené niekedy na jar tohto roka a v ich srdci bude pracovať špičkový procesor M1X alebo M2 (presný názov nie je potvrdený).

Prečítajte si tiež  Obrovský únik: Hackeri získali nákresy MacBooku Pro 14" s novým dizajnom

Okrem iného sa zákazníci môžu tešiť na úplne nový dizajn, ktorý bude po vzore iPadu Pro či iPhonu 12 pôsobiť hranatejším dojmom a do jeho bočných strán sa vrátia sloty na SD kartu, HDMI kábel, USB-C či dokonca MagSafe. 

Špekulácie tiež dlhšie pojednávajú o novom mini-LED displeji, ktorý príde v týchto počítačoch ako aj o prvom predstavení vlastnej GPU od Apple, bežiacej na platforme ARM Apple Sillicon. Nechajme sa prekvapiť.

Do komentára nám napíšte, čo od nového MacBooku Pro 14″ a 16″ očakávate vy!

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -