Svetoznámy leaker Mark Gurman (presnosť 89,1 %) z agentúry Bloomberg vydal správu, v ktorej sa venoval očakávaným hi-endovým počítačom od spoločnosti Apple.

Podľa jeho poznatkov je nový MacBook Pro 14″ a 16″ v podstate hotový a Apple sa už pripravuje na jeho výrobu. Tá bude prebiehať v čínskych a tchajwanských továrňach a vo vnútri nájdeme tie najmodernejšie technológie.

Hovoríme samozrejme o nových ARM procesoroch postavených na platforme Apple Sillicon. Tá sa skvelo osvedčila v aktuálnom MacBooku Pro 13″ či MacBooku Air (M1) a tak je nad svetlo jasné, že ju zákazníci s radosťou príjmu. V súčasnosti ešte nepoznáme podrobnosti o čipe, no vďaka úniku aspoň vieme, že by mal niesť označenie M1X.

MacBook Pro

MacBook Pro 14″ a 16″ bude taktiež vybavený výkonnou grafickou kartou (z dielne Apple) a maximálnou operačnou pamäťou na úrovni 32 GB RAM. Aj keď je to menej ako dnes ponúkaných 64 GB RAM (v MacBooku Pro 16″), v praxi by to vzhľadom na odlišnú platformu malo stačiť. Veď uvidíme…

Zákazníci sa potom môžu tešiť na prítomnosť niekoľkých portov vrátane toho na SD kartu či kvalitný mini-LED displej, ktorý poznáme napríklad z aktuálnej generácie 12,9″ iPadu Pro.

Predstavenie nového MacBooku Pro 

Hoci nad spomínaným počítačom stále visí malé rúško tajomstva, vďaka nedávnemu úniku schém a technických nákresov už vieme, ako bude vyzerať. Viac sme sa tomu venovali v tomto článku.

To nám zároveň aj potvrdzuje fakt, že produkt je skoro hotový a čaká sa len na výrobu. Dáta unikli dodávateľovi potom, ako ho napadla skupina hackerov a následne začala vydierať Apple.

MacBook Pro 2021

Mark Gurman tvrdí, že MacBook Pro 14″ a 16″ sa dostane do predaja medzi septembrom a novembrom 2021. Presnejší dátum síce nie je známy, no z nášho pohľadu je pravdepodobnejší druhý menovaný mesiac.

Dôvodom je fakt, že Apple bude mať dosť nabitý program na september a október, súvisiaci s uvedením nových Apple Watch Series 7, iPhonu 13 či možno ďalších produktov.

Na počítače by si teda mohlo nechať samostatný event rovnako, ako to urobilo minulý rok. Nechajme sa prekvapiť. Napíšte nám do komentára, čo si o tom myslíte vy.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -