Pokiaľ máte radi počítače od Apple, mali by ste zbystriť pozornosť. Už dlhšiu dobu sa šepká o tom, že táto spoločnosť predstaví vlastné ARM procesory pre MacBook, iMac či možno Mac mini. Podľa renomovanej agentúry Bloobmerg to môže byť už o 2 týždne v rámci očakávanej konferencii WWDC 2020.

Mac s ARM procesorom už na WWDC

Ešte pred niekoľkými rokmi sa táto udalosť týkala výhradne softvérových noviniek. To sa však časom zmenilo a Apple už na WWDC predstavuje aj rôzne druhy hardvéru. Len minulý rok to bol napríklad špičkový Mac Pro alebo Pro Display XDR.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Online konferencia v roku 2020 môže priniesť taktiež niečo zaujímavé (z oblasti HW). Už niekoľko mesiacov píšeme, že sa firma chce svojim spôsobom „odlúčiť“ od Intelu a pre Mac vyvíja vlastný ARM procesor.

Predstavenie je podľa dnešného úniku stanovené na 22. júna. Firma by túto technologickú novinku samozrejme mohla ukázať v rámci prezentácie nových počítačov a operačných systémov. Procesor bude veľmi výkonný, poskytne až 12-jadier a vznikne 5nm výrobným procesom.

Klebety sa zhodujú, že prvým modelom v ponuke, ktorý s ním príde na trh, má byť MacBook Air alebo dokonca MacBook 12″ (ktorý by sa mohol začať vyrábať vo vylepšenej forme). Čipy spoločnosti Apple sa však môžu dostať aj do zvyšného portfólia ponuky (iMac, MacBook Pro, Mac mini). Na to si ale budeme musieť počkať o niečo dlhšie.

Uvidíme, ako napokon celá WWDC 2020 prebehne. Dúfame, že sú tieto informácie pravdivé a cupertinský gigant konečne ukáže niečo, na čom jeho inžinieri tak dlho pracovali. Čo si myslíte o osadení ARM procesoru do MacBooku? Napíšte nám do komentára.

MacBook Air
Apple už o pár dní predstaví nové MacBooky, ktoré budú mať vlastné ARM procesory!
Prečítajte si tiež  Apple žiaden problém na novom MacBooku nevyriešilo, baterky sú stále katastrofa!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -