Objednávky na nový MacBook Pro 13″ s čipom M2 sú spustené ešte len jeden deň, no spoločnosť Apple už teraz má čo robiť aby uspokojila dopyt aspoň na najbližšie týždne. Podobne ako v prípade mnohých počítačov z produkcie Apple, aj nový MacBook Pro bude musieť čeliť oneskoreniu dodávok.

Prečítajte si tiež  MacBook Pro s čipom M2 je výkonnejší ako o 5 000 EUR drahší Mac Pro

Tento problém sa však zatiaľ netýka všetkých modelov nového „Pro-čka“. Problém je viditeľný iba v prípade vybraných konfigurácií s vylepšenou unifikovanou pamäťou. Vyššie konfigurácie sú v omeškaní a budú k dispozícii na dodanie až v auguste. Ak teda máte záujem o MacBook aj vy, radšej sa nespoliehajte na naskladnené kusy v predajniach.

Vybrané modely MacBookov Pro je možné dodať v deň uvedenia na trh, teda v piatok 24. júna, no ďalšie upgrady pamäte a SSD posúvajú dodanie minimálne do júla. Oneskorenie dodávok nových MacBookov Pro nie je prekvapením, pretože Apple sa väčšinu roka potýka s nedostatkom dodávok a to nie len v portfóliu počítačov Mac.

Jablková spoločnosť uvádza, že problémy s dodávkami možno pripísať pretrvávajúcemu nedostatku komponentov a výrobným problémom spôsobeným celosvetovou pandémiou, ktorá si napríklad v Číne stále pýta poriadnu dávku pozornosti. Podobné problémy firma očakáva aj pri objednávkach redizajnovaného MacBooku Air s čipom M2, ktorý však ešte nedostal dátum príchodu na trh.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here