V uplynulých minútach sme vás na našom webe informovali, že spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 17.3.1 pre iPhone a tiež watchOS 10.3.1 pre inteligentné hodinky Apple Watch. Firma však v tomto prípade nezabudla ani na svoje počítače Mac, ktoré sa dočkali updatu na verziu macOS Sonoma‌‌ 14.3‌.1. Opravuje dôležitý nedostatok.

Pokiaľ v tejto chvíli očakávate, že uvedený update bude akokoľvek revolučný, tak vás žiaľ musíme sklamať. Ako napovedá označenie aktualizácie, ide skôr o technickú záležitosť, ktorá sa zameriava na chyby pri používaní systému a tiež jeho bezpečnosti.

Už niekoľko mesiacov sa používatelia z celého sveta sťažovali na frustrujúci problém, ktorý sa týkal všetkých verzií macOS Sonoma. V praxi mal spôsobovať náhodnú výmenu textu počas písania, s ktorou sa používatelia pravidelne stretávali v aplikáciách Mail, Správy a tiež na webových stránkach.

Gigant však evidentne chybu konečne identifikoval a pomocou macOS Sonoma 14.3.1 používateľom poskytol záplatu. Rovnako sa predpokladá, že Apple popracoval aj na bezpečnosti, no detaily zatiaľ nikde neuviedol. Update si dnes môžete siahnuť na všetky podporované počítače Mac.

Ak sa to neurobí automaticky, update vyvoláte prostredníctvom sekcie „Aktualizácia softvéru“ v systémových nastaveniach.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Google Chrome pre macOS obsahuje kritickú chybu, ktorú využívajú hackeri. Takto sa jej vyhnete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.