Spolu s novými beta verziami systémov pre iPhony a iPady tú máme novú vlnu aktualizácie, ktorá sa týka aj jablkových počítačov. Do ostrej aktualizácie ešte predsa ostáva dosť času, preto sa fanúšikovia a nadšenci musia zatiaľ vysporiadať s treťou verejnou betou pre macOS 12 Monterey.

Nový macOS Monterey prináša na obrazovky našich Macov hneď niekoľko vítaných noviniek. Asi najočakávanejšou vychytávkou je určite možnosť Universal Control, ktorá užívateľom dovolí používať jednu myš, klávesnicu, či trackpad na viacerých zariadeniach súčasne. Nemusí sa pritom výhradne jednať o macOS. Airplay funkcia vybaví prepojenie vášho počítača aj s iPhonom alebo iPadom.

- Reklama -

Noviniek sa dočká aj redizajnovaný prehliadač Safari, Facetime s podporou pre spatial audio a portrétovým módom a nebude chýbať ani možnosť Shared With You. Tá bude zoskupovať všetky správy, fotky, linky, hudbu a podcasty, ktoré budete zdieľať s rodinou či priateľmi.

macOS Monterey

Na svoje si prídu aj nadšenci produktivity a to vďaka novému Focus módu, ktorý odstráni všetky rušivé elementy počas práce. Jedná sa o vylepšený mód „Nerušiť„, v ktorom si vy sami určujete množstvo obdržaných notifikácií, hlásení aplikácií a podobne.

V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o novinkách týkajúcich sa nového systému macOS 12 Monterey, nenechajte si ujsť články z našej redakcie, ktoré sa venujú práve tejto téme. Verejnú beta verziu si môžete stiahnuť na stránke Apple Beta Software Programu.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -