Spoločnosť Apple počas minulého mesiaca predstavila nový MacBook Air 13″. Zariadenie prináša viacero vylepšení v oblasti výkonu a takisto aj v zmenenej klávesnice. Vďaka následujúcemu videu, o ktoré sa postaral Petr Mára, sa môžete pozrieť na detaily tohto počítača.

Pter Mára testuje MacBook Air 2020

Čo sa týka počítačov, Apple ponúka spotrebiteľom naozaj široké škálu. Jedným z najzaujímavejších produktov je určite MacBook Air, ktorý môžeme označiť za základný model. Toto zariadenie sa vyznačuje v prvom rade veľmi kompaktnými rozmermi, vďaka čomu je spratný a extrémne ľahký. Človek z neho vie dostať aj vysoký výkon vďaka perfektným procesorom a v neposlednom rade má aj kvalitný displej.

V Cupertine sa rozhodli vrátiť sa späť ku svojim koreňom a vo vylepšenej verzii pre rok 2020 odstránili motýlí systém klávesnice. S tou začalo Apple experimentovať zhruba pred piatimi rokmi a musíme povedať, že nebolo veľmi úspešné.

Používateľom sa na nej písalo o niečo horšie a takisto sa veľa ľudí vrátane Petra Máru, alebo nás, sťažovalo na vysokú hlučnosť. Tomu je však našťastie koniec, pretože sa vrátila nožnicová klávesnica, ktorá má zdvih 1mm (tak akurát).

YouTuber nám tiež prezradí, ktorý procesor je pre nás najvhodnejší. Inžinieri si dali záležať a na výber sú až 3 možnosti. Pokiaľ máte o nový MacBook Air 2020 záujem, určite si pozrite toto video.

Z našej strany vám vieme tento počítač len a len odporučiť, nakoľko je pre bežného používateľa, ktorý nebude robiť náročné úlohy ako stvorený. Nemá možno TouchBar alebo aktívne chladenie. Na druhej strane je však skonštruovaný tak, aby dokonalo fungoval a to si jeho dlhoroční zákazníci pochvaľujú. Aj preto je vo svete taký populárny…

Prečítajte si tiež  iPad je po brutálnej zľave konečne dostupný pre každého. Špičkový tablet od Apple si zamilujete
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.