Apple vydalo macOS Big Sur 11.2 (RC)

Rovnako ako iOS 14.4 RC a watchOS 7.3 RC je aj macOS Big Sur 11.2 RC dostupný pre vývojárov prostredníctvom Apple Developer CenterPokiaľ nie ste vývojárom, odporúčame vám ešte niekoľko dní počkať. Inštalácia RC verzie je z nášho pohľadu komplikovaná a zbytočná.

Aktualizácia prichádza dva mesiace po oficiálnom vydaní macOS Big Sur a eliminuje funkciu, ktorá umožňovala aplikáciam od Apple (App Store , Mapy, iCloud a ďalšie) vyhýbať sa softvéru firewall a VPN od vývojárov tretích strán, ktoré si používatelia nainštalovali do svojich Macov.

Tieto apky doposiaľ nedokázali skontrolovať zabudovaný softvér od Apple, čím teoreticky vznikalo bezpečnostné riziko. V Cupertine si to uvedomili a všetko dali na pravú mieru s príchodom macOS Big Sur 11.2.

Aby toho nebolo málo, vývojári konečne opravili chybu súvisiacu s nespoľahlivým Bluetooth pripojením. Hoci to v poznámke nebolo špecifikované, malo by sa jednať o problém, ktorý trápil predovšetkým majiteľov čipov M1. Ak vlastníte tento procesor, tak by ste sa tiež nemali stretávať s čiernou obrazovkou v prípade použitia externého displeja.

Ďalšie opravy v poznámke ku systému:

  • Upravené fotografie Apple ProRAW v aplikácii Fotografie sa už budú bez problémov ukladať.
  • iCloud Drive bude stabilnejší.
  • Predvoľby systému sa odomknú vždy pri zadávaní hesla správcu.
  • Klávesa fn (ľavá strana) zobrazí Emoji ikony.
  • Mnoho ďalších drobných opráv…

Hoci nevieme, kedy bude macOS Big Sur 11.2 oficiálne dostupný pre všetkých, odhadujeme to na pondelok alebo utorok budúceho týždňa. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.