Spoločnosť Apple vydala nové verzie svojich operačných systémov, medzi ktorými nesmel chýbať ani aktualizácia pre počítače Mac. Nová verzia macOS Ventura 13.1 prináša okrem opráv chýb a vylepšení aj novú aplikáciu FreeForm, ktorú jablková firma predstavila ešte počas konferencie WWDC 2022.

Čo je nové v systéme macOS Ventura 13.1? 

Systém macOS Ventura 13.1 prináša novú apku Freeform, ktorá funguje ako miesto určené na spoločné rozvíjanie a oživovanie vašich nápadov spolu s ostatnými používateľmi. Táto verzia systému taktiež obsahuje aj ďalšie funkcie a opravy chýb pre Mac.

Freeform

  • Freeform je nová apka určená na kreatívnu spoluprácu s priateľmi a kolegami na Macoch, iPadoch a iPhonoch.
  • Na jej flexibilné plátno môžete pridávať súbory, obrázky, samolepiace poznámky a ďalšie položky.
Aplikácia Freeform pre iPhone, Mac a iPad
Zdroj: Apple

Vylepšenia a opravy chýb systému macOS Ventura

  • Vylepšené vyhľadávanie v apke Správy vám umožňuje hľadať fotky podľa toho, čo je na nich zachytené, ako je napríklad pes, auto, osoba alebo text.
  • Vďaka funkcii Kurzory účastníkov v apke Poznámky môžete naživo sledovať, ako ostatní upravujú zdieľanú poznámku.
  • Prehrávanie zvuku v apke Nájsť vám teraz pomôže určiť, kde presne sa nachádzajú AirTagy, puzdro AirPodov Pro (2.generácie) a príslušenstvo siete služby Nájsť vo vašom okolí.
AirPods Pro 2. generácie reproduktory v spodnej časti
Zdroj: SvetApple
  • Oprava problému, ktorý bránil synchronizácii niektorých poznámok s iCloudom po vykonaní zmien.
  • Oprava problému, ktorý mohol v niektorých apkách a hrách viesť k strate vstupu z klávesnice a myši.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Detailné informácie o bezpečnostnom obsahu tejto aktualizácie nájdete na oficiálnej stránke Apple.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Prečítajte si tiež  Apple Mapy v iOS 17 dostávajú funkciu, na ktorú sme čakali roky. Konečne dobehli Google Mapy
Môže ťa zaujímať
- Reklama -