Správy zo začiatku tohto roka sa napokon stali skutočnosťou. Spoločnosť Apple skutočne zapracovala na svojich nabíjacích adaptéroch a jeden z nich vybavila technológiou GaN. Tá zabezpečí, že 140 W adaptér je menší, ľahší a energeticky účinnejší než iné bežné nabíjačky s podobným výkonom.

Ako uvádzajú zahraničné média, nový MacBook Pro 16″ musí používať skutočne veľkú batériu a aby spoločnosť Apple dodržala svoj sľub s rýchlym nabíjaním, kedy sa 50 % kapacity batérie dokáže doplniť už za 30 minút, musela sem pridať aj spomínaný 140 W adaptér.

- Reklama -

Aby však zredukovala jeho rozmery a hmotnosť, použila technológiu GaN (Gallium Nitride), ktorá okrem iného prináša aj ďalšie výhody ako napríklad lepšiu schopnosť odvádzania tepla, vyššiu energetickú účinnosť, schopnosť nabíjať viac zariadení súčasne a veľa ďalšieho.

140 W GaN adaptér 

Spoločnosť Apple okrem iného potvrdila, že 140 W adaptér podporuje štandard USB-C Power Delivery 3.1, takže ho môžete použiť aj s inými zariadeniami, ktoré tento štandard podporujú.

Uvidíme, aká bude budúcnosť GaN nabíjačiek v podaní spoločnosti Apple. Ako sme už uviedli, 140 W adaptér je vôbec prvý, ktorý s touto inováciou prichádza. V blízkej budúcnosti sa však s niečim podobným môžeme stretnúť aj pri menších nabíjačkách.

Vzhľadom na to, že MacBook je prenosné zariadenie, pridanie menších a ľahších adaptérov (napríklad aj pri modeli Air) by bol skvelý krok pre cestovateľov a podnikateľov, ktorých tieto zariadenia živia.

Dajte nám vedieť do komentára, či už máte skúsenosti s GaN adaptérom aj vy.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -