Čerstvo predstavená dvojica MacBookov Pro sa od seba okrem veľkosti obrazovky líši iba v niektorých aspektoch. Jedným z nich je výdrž batérie, kde Apple opäť trhá rekordy. Ako sme mohli vidieť počas včerajšieho Apple Eventu, nové MacBooky Pro bude možné nabiť na 50% už za neuveriteľných 30 minút. V nabíjaní 14″ a 16″ verzie však je jeden zásadný rozdiel.

Prečítajte si tiež  Dámy a páni, toto je ten najvýkonnejší a najdrahší MacBook všetkých čias!

Apple sa rozhodlo s príchodom nových jablkových počítačov oživiť nabíjanie prostredníctvom portu MagSafe, pričom nabíjanie cez Thunderbolt bude možné aj naďalej. Tu sa však dostávame k rozdielu medzi novými modelmi.

Zatiaľ čo 14″ MacBook Pro dokáže podporovať fast-charge nabíjanie cez Thunderbolt rovnako ako prostredníctvom MagSafe nabíjačky, jeho o dva palce väčší kolega toho schopný nie je. 16″ verzia je totiž v rámci rýchleho nabíjania limitovaná výhradne na MagSafe.

Dôvodom je fakt, že Thunderbolt porty disponujú maximom prenosu energie vo výške 100W. 16″ MacBook bude využívať 140W adaptér, takže vo výsledku rýchle nabíjanie nebude možné. Naopak 14″ MacBook disponuje 67W adaptérom pri 8-jadrovej verzii a 96W adaptérom pri verzi s 10 jadrami takže sa zmestí do maxima, ktoré Thunderbolt porty povoľujú.

V konečnom dôsledku je však tento problém viacmenej nepodstatný. Konektor MagSafe slúži výhradne na nabíjanie počítača a preto bude pre drvivú väčšinu používateľov jasnou voľbou v porovnaní s nabíjaním cez Thunderbolt.

Dôvodom pre opätovné zakomponovanie tohoto portu je predsa len je aj odbremenenie ostatných konektorov, ktoré môžu byť použité na prepojenie externých monitorov alebo iných perirférií.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -