Aj keď nám toho spoločnosť Apple predstavila počas roka 2021 už relatívne dosť, stále ešte nie je hotová so všetkými novinkami. Už na budúci mesiac sa chystá zorganizovať podujatie, ktoré bude zamerané na nový MacBook Pro 14″ a 16″ s výkonnejším čipom M1X.

O tejto skutočnosti nás pravidelne informujú leakeri a analytici a teraz sa vyjadril najpresnejší z nich, Mark Gurman (presnosť 87,3 %). Podľa jeho slov sa nemusíme tešiť len na nový procesor z platformy Apple Sillicon ale tiež na vylepšenú zobrazovaciu jednotku, ktorá bude postavená na technológii mini-LED či prepracovanejší dizajn.

- Reklama -

Ako Gurman dodáva vo svojom najnovšom bulletine Power On pre prestížnu agentúru Bloomberg, doposiaľ Apple predstavovalo nové počítače Mac hlavne v októbri, avšak v uplynulých rokoch presúvalo ich prezentáciu skôr na november. V roku 2020 sme v tento mesiac spoznali napríklad MacBook Pro, MacBook Air a Mac mini s čipom M1.

Podľa týchto skutočností môžeme predpokladať, že celý event sa odohrá v prvej polovici budúceho mesiaca a teda o niečo vyše 4 až 5 týždňov. Ako už býva zvykom, technologický gigant ohlási svoju „online udalosť“ formou pozvánky presne 7 dní pred jej oficiálnym začatím.

Leaker však druhým dychom dodáva, že stále existuje stredne veľká pravdepodobnosť, že sa Apple Event odohrá dokonca v priebehu októbra. Ak by to náhodou bola pravda, bavíme sa až o jeho konci.

Procesor M1X ponúkne vysoký výkon

Poznáme prvé podrobnosti o procesore M1XNový čip M1X, ktorý bude tróniť vo vnútri MacBooku Pro 14″ a 16″ by mal podľa odhadov ponúknuť podobnú architektúru ako jeho súčasná verzia s označením M1. Zameriavať sa však bude ešte do väčšej mieri na profesionálnych používateľov a tak sa môžeme tešiť na dve odlišné variácie.

Obe verzie dostanú v základe 10 jadrové CPU (osem vysokovýkonných jadier a dve energeticky úsporné jadrá) a to bude dopĺňané buď 16 alebo 32 jadrovým GPU. Počítače tak nebudú excelentné len vo výpočtovom výkone ale aj v tom grafickom.

Apple môže popri nových MacBookoch predstaviť aj aktualizovaný Mac mini a AirPods 3. generácie. Tie sme pôvodne očakávali už na septembrovom evente, no Apple si ich odložilo na neskôr.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -