Pokiaľ ste si predobjednali nový iMac s 24″ displejom, je dosť možné, že sa ku svojmu kúsku dostanete už v priebehu budúceho týždňa. Ako uvádzajú správy zo zahraničia, Apple začalo rozosielať tieto počítače zákazníkom do celého sveta. Medzitým ich však poskytlo viacerým recenzentom, ktorí už urobili potrebné testy.

No a aj keď je na ich výsledky stále uložené prísne embargo (takže ich nemôžu zverejniť), programy, v ktorých boli testy vykonávané už ukázali dáta. Vďaka tomu vieme, aký výkonný je nový iMac 24″ s čipom M1, v porovnaní so svojim predchodcom, iMacom 21,5″ z roku 2019.

- Reklama -

Predchodcu nechal v smútku

Čísla hovoria jasne. Procesor M1 dosiahol veľmi podobné hodnoty, ako v prípade MacBooku Air alebo Pro 13″ 2020. iMac 24″ mal pri jedno-jadrovom skóre 1724 bodov, zatiaľ čo pri viacjadrovom skóre až 7453 bodov. Bavíme sa o základnej konfigurácii so 7-jadrovým GPU, dvoma portami Thunderbolt a podobne. Viac sme sa tejto téme venovali v nasledujúcom článku.

Ak sa pozrieme na model, ktorý nahrádza, tak iMac 21,5″ z roku 2019 dosiahol jednojadrové skóre 1109 bodov (až o 56 % menej než verzia M1) a viacjadrové skóre 6014 bodov (až o 24 % menej než verzia M1).

Aby toho nebolo málo, nový iMac 24″ prekonáva aj dosluhujúci iMac 27″ v základnej konfigurácii (v rámci jednojadrového skóre).

Ak má byť teda toto iba základný model, určený napríklad do detskej izby alebo kancelárie, ani si nevieme predstaviť, čo nám Apple naservíruje už o niekoľko mesiacov.

iMac 32″ má byť revolúciou a nový procesor bude výrazne výkonnejší ako ARM čip M1! Napíšte nám do komentára, či sa už tešíte.


Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.