Ako uvádza vývojár Steve Moser na svojom Twitter účte, spoločnosť Apple chcela predstaviť iMac 24″ už koncom roka 2020 – pravdepodobne počas posledného novembrového eventu. Nasvedčuje tomu použitá dokumentácia a tvrdenie od analytika Ming-Chi Kua.

Moser sa dostal ku súborom, kde sa nachádzal text iMac2020_Blue. No a nakoľko jedný modrý iMac, ktorý v posledných desiatich rokoch spoločnosť Apple predstavila je ten súčasný, pravdepodobne to technologický gigant koncom minulého roka skrátka nestihol. Potvrdzujú to aj tvrdenia známeho analytika Ming-Chi Kua (presnosť 75 %), ktorý začiatkom roka 2020 hovoril o novembrovom predstavení. To sa ale neudialo.

Slabý novembrový event

Zaujímavý pohľad do tejto situácie vniesol aj youtuber SaranByte, ktorý tvrdí, že hoci firma plánovala nový iMac 24″ na november 2020, problémy vo výrobe a pretrvávajúca pandémia ho presunula až do prvej polovice roka 2021.

Čiastočne to potvrdzuje aj posledná minuloročná udalosť, kde sme videli procesor M1 vložený do MacBooku Pro 13″, MacBooku Air a tak isto Macu mini.

MacBook s čipom M1

Hoci sa vo všetkých troch prípadoch jednalo o zaujímavé produkty, okrem nového čipu nepriniesli prakticky žiadnu ďalšiu novinku. Nie že by nám to nestačilo, no ak by Apple ukázalo aj nový iMac 24″, pravdepodobne by šlo o príjemnú „čerešničku na záver“.

Na koniec článku už iba doplníme, že ak vás tento počítač ako celok sklamal, v skutočnosti sa zrejme radíte medzi náročnejších používateľov.

Apple nám už čoskoro predstaví aj nový iMac (pravdepodobne verziu Pro), ktorý dostane väčší (pravdepodobne 32″) displej, iný dizajn a hlavne výkonnejší procesor. Tešíte sa?

Prečítajte si tiež  4 hlavné dôvody, prečo je iPhone 11 skutočne dobrou voľbou za rozumné peniaze.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.