Ako uvádza vývojár Steve Moser na svojom Twitter účte, spoločnosť Apple chcela predstaviť iMac 24″ už koncom roka 2020 – pravdepodobne počas posledného novembrového eventu. Nasvedčuje tomu použitá dokumentácia a tvrdenie od analytika Ming-Chi Kua.

Moser sa dostal ku súborom, kde sa nachádzal text iMac2020_Blue. No a nakoľko jedný modrý iMac, ktorý v posledných desiatich rokoch spoločnosť Apple predstavila je ten súčasný, pravdepodobne to technologický gigant koncom minulého roka skrátka nestihol. Potvrdzujú to aj tvrdenia známeho analytika Ming-Chi Kua (presnosť 75 %), ktorý začiatkom roka 2020 hovoril o novembrovom predstavení. To sa ale neudialo.

- Reklama -

Slabý novembrový event

Zaujímavý pohľad do tejto situácie vniesol aj youtuber SaranByte, ktorý tvrdí, že hoci firma plánovala nový iMac 24″ na november 2020, problémy vo výrobe a pretrvávajúca pandémia ho presunula až do prvej polovice roka 2021.

Čiastočne to potvrdzuje aj posledná minuloročná udalosť, kde sme videli procesor M1 vložený do MacBooku Pro 13″, MacBooku Air a tak isto Macu mini.

MacBook s čipom M1

Hoci sa vo všetkých troch prípadoch jednalo o zaujímavé produkty, okrem nového čipu nepriniesli prakticky žiadnu ďalšiu novinku. Nie že by nám to nestačilo, no ak by Apple ukázalo aj nový iMac 24″, pravdepodobne by šlo o príjemnú „čerešničku na záver“.

Na koniec článku už iba doplníme, že ak vás tento počítač ako celok sklamal, v skutočnosti sa zrejme radíte medzi náročnejších používateľov.

Apple nám už čoskoro predstaví aj nový iMac (pravdepodobne verziu Pro), ktorý dostane väčší (pravdepodobne 32″) displej, iný dizajn a hlavne výkonnejší procesor. Tešíte sa?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTwitter
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.