Len dva dni po tom, čo spoločnosť Apple rozšírila svoje portfólio procesorov o verzie M1 Pro a M1 Max – ktoré sú označované za prvé profesionálne high-end ARM čipy určené pre Mac, sa Intel údajne pokúšal získať spoločnosť Apple späť ako zákazníka.

Zároveň deň pred eventom s názvom „Unleashed“, na ktorom sa nové procesory predstavili uviedol generálny riaditeľ Intelu Pat Gelsinger, že napriek tomu, že sa technologický gigant z Cupertina odklonil od procesorov iných značiek verí, že sa postupom času vráti ku spolupráci s Intelom.

Apple oznámilo ešte v júni 2020 (v rámci vtedajšej WWDC), že do dvoch rokov ukončí kompletný prechod na platformu ARM Apple Sillicon, pričom sa už neplánuje spoliehať na externé riešenia od iných výrobcov.

Intel sa stále snaží získať späť Apple

Nová správa od analytickej spoločnosti DigiTimes naznačuje, že spoločnosť Intel sa stále pokúša získať späť spoločnosť Apple ako zákazníka – spolupracovať chce ale iným spôsobom než doposiaľ.

Cieľom jednaní, do ktorých je zapletený aj juhokórejský Samsung je vraj to, že Intel nebude dodávať do počítačov Mac svoje procesory ale spoločnosti Apple pomôže s výrobou jej vlastných čipov. Inými slovami by Intel mohol fungovať ako konkurent spoločnosti TSMC, ktorá Apple dodáva aktuálne všetky procesory.

Prečítajte si tiež  Vybrali sme 3 najlepšie darčeky od Apple, ktoré kúpite do 300 €

A hoci zdroje z dodávateľských reťazcov naznačujú, že takáto spolupráca je v blízkej budúcnosti nepravdepodobná, netreba zabúdať na to, že Apple sa snaží všetky oblasti svojho podnikania čo najviac diverzifikovať.

Hoci je teda TSMC skvelý výrobný partner, pokiaľ by mal náhodou problémy a zaznamenal by výpadok produkcie, priamo by sa to odrazilo aj na dostupnosti jablkových produktov. A to je príliš veľké riziko.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -