Spoločnosť Apple dnes usporiadala svoj druhý tohtoročný event WWDC 2022, na ktorom nám predstavila viacero dôležitých noviniek, ktoré sa týkajú operačných systémov ale rovnako aj hardvéru.

Nás v redakcii počas Keynote zaujala nová funkcia, ktorá premení váš iPhone na kvalitnú, či dokonca profesionálnu webkameru pre Mac. Fungovať to bude nasledovne.

V prvom rade bude potrebné používať najnovšiu verziu operačného systému macOS 13 Ventura. To či je váš počítač kompatibilný si môžete overiť v tomto článku. Rovnako budete potrebovať aj operačný systém iOS 16, ktorého kompatibilitu zase overíte tu. Akonáhle budú nové systémy na vašich zariadeniach, budete môcť celý systém vyskúšať.

Apple týmto spôsob vyrieši veľký problém, ktorým trpia jeho počítače už dlhú dobu. Hoci je pravda, že firma postupne zlepšuje integrované kamery v Macoch, ľuďom to nestačí. Kamery žiaľ nedokážu poskytnúť požadovanú kvalitu najmä v zhoršených svetelných podmienkach a to najmä z dôvodu dizajnových obmedzení. No a keďže si to v Cupertine uvedomujú, čoskoro vám umožnia nahradiť prednú kameru na Macu zadnou kamerou na iPhone.

Používať budete môcť ultraširokouhlú šošovku, ktorá zachytí nielen vás, ale rovnako aj celú miestnosť, v ktorej sa práve nachádzate. Vďaka pokročilým technológiám, ktoré Apple používa v kamerovom systéme pre iPhone bude kvalita obrazu na úplne inej úrovni.

Držiak je záhadou, ktorá môže byť poriadne drahá 

Apple nám ukázalo rovnako aj držiak, pomocou ktorého pripevníte svoj iPhone ku zadnej strane displeja Macu. Firma žiaľ už nešpecifikovala žiadne ďalšie detaily, ktoré sa týkajú jeho schopností alebo ceny. Môžeme ale predpokladať, že nepôjde o lacný špás a toto príslušenstvo sa zaradí do kategórie extrémne drahých produktov, ktoré vždy vyvolávajú mediálnu pozornosť. Bodaj by sme sa však mýlili.

Samotné pripojenie iPhonu a Macu bude samozrejme fungovať bezdrôtovo a Apple sľubuje podporu všetkých apiek, vrátane programov od vývojárov tretích strán. Nemusíte sa teda báť, že by sa funkcia zameriavala len na Face Time. Apple tiež uviedlo, že celý systém bude podporovať aj režim Portrét, ktorý máme na iPhone veľmi radi. Z nášho pohľadu teda skvelý nápad, ktorý môže pokaziť len cenovka držiaku. Počkajme si teda na ňu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple vyhralo: Súd zmietol zo stola žalobu, ktorá sa týkala vodeodolnosti iPhonu
Instagram Banner
Môže ťa zaujímať
- Reklama -