Spoločnosť Apple chystá už o niekoľko dní viacero prekvapení, ktoré budú predstavené na nadchádzajúcom evente s názvom Unleashed. Udalosť sa odohrá klasicky formou online prezentácie a pozrieť si ju budete môcť 18. októbra o 19:00 hodine nášho času.

Zatiaľ čo sa celý technologický priemysel pýta, aké novinky uvidíme, známy analytik Ross Young (presnosť 100 %) pozná čiastočnú odpoveď. Je už v podstate jasné, že nám Apple naservíruje minimálne nový MacBook Pro 14″ a 16″.

- Reklama -

Počítač sa bude môcť pochváliť prepracovaným dizajnom, väčou uhlopriečkou (v prípade menšej verzie), prítomnosťou viacerých portov, novým ARM čipom M1X postaveným na platforme Apple Sillicon ale aj vylepšeným displejom.

mini-LED displej so 120 Hz obnovovacou frekvenciou

MacBook Pro 2021 

Young uvádza, že je v podstate na 100 % isté, že Apple použije technológiu mini-LED, ktorá mala premiéru začiatkom roka 2021 vo väčšom, 12,9″ iPade Pro. Displej však podľa analytika získa ešte niečo, o čom sa doposiaľ nikde nehovorilo.

Zdroje z dodávateľských reťazcov totiž naznačujú, že počítače budú disponovať zvýšenou zobrazovacou frekvenciou na 120 Hz (súčasné MacBooky majú „iba“ 60 Hz) rovnako ako iPad Pro 11″ a 12,9″ či iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Samozrejme, podobnú informáciu by sme mohli brať s rezervou. Ross Young je ale mimoriadne presný vo svojich predpovediach a hoci veľa únikov pre Apple zatiaľ neposkytol, z toho mála čo máme k dispozícii sa vždy trafil a vždy sa to týkalo práve prítomnosti, respektíve neprítomnosti 120 Hz displej v minuloročnom iPhone 12. Ak teda hovoríme o displejoch, tomuto analytikovi môžeme dôverovať.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o uvedenom vylepšení myslíte vy. Oceníte v MacBooku vyššiu obnovovaciu frekvenciu alebo je podľa vás zbytočná? Tešíme sa na všetky vaše názory a reakcie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.