Epidémia šíriaca sa celým svetom, ale najmä Čínou, evidentne nespôsobuje problémy len pri výrobe iPhonov. Neprospieva ani produkcii iných produktov. Patrí tu aj Mac Pro, ktorý sa montuje okrem USA aj v tejto krajine. Pokiaľ si ho objednáte, budete naň čakať dlhšie ako obvykle…

Mac Pro má problémy s dodávkami.

Možno vás táto informácia prekvapila preto, lebo Mac Pro by mal vznikať v USA. Ešte minulý rok sme ale prišli na to, že to tak celkom nie je. Hoci sa nachádza produkcia aj v domovine jablkovej spoločnosti, v skutočnosti pochádza väčšina zariadení z Číny.

- Reklama -

Minimálne v Európe sa s takýmito verziami stretávame v podstate v každom štáte. S tým súvisia aj následujúce problémy s dodávkami. Pravdepodobne kvôli epidémii koronavírusu musia používatelia čakať na svoj super-počítač dlhšie, ako je to normálne.

Stačí, ak si nakonfigurujete na stránkach Applu svoju vlastnú verziu a následne zistíte, že dodacia lehota je skoro jeden mesiac (Európa). To je skutočne veľmi dlho. Problém pri tom vôbec nemusí byť na strane jablkovej spoločnosti a výrobnej haly jeho dodávateľa.

Mac Pro bude veľmi nenáročný na opravy.
Mac Pro má problémy s dodávkami. Môže za to zrejme koronavírus.

Problém môže byť v tom, že aj dodávateľ má svojich dodávateľov. Mac Pro je super mašina, ktorá sa skladá z veľkého množstva konfigurovateľných komponentov, no a práve ich výroba možno momentálne z bezpečnostných dôvodov dočasne neprebieha, alebo beží na obmedzenú prevádzku.

Výsledkom toho sú teda spomalené dodávky tohto zariadenia do väčšiny častí sveta. Len tak pre zaujímavosť sme vyskúšali vyskladať rovnakú verziu Macu Pro aj v Apple Store v USA. Zistili sme, že tu výrobca sľubuje používateľovi dodanie do 2-3 týždňov. Situáciu budeme naďalej monitorovať. Dúfame, že sa šírenie epidémie, čo najrýchlejšie spomalí, nakoľko spôsobuje závažné ekonomické ale hlavne zdravotné problémy.

Mac Pro bude stáť vyše 50 000$ v špičkovej konfigurácii. - svetapple.sk
Mac Pro má problémy s dodávkami. Môže za to zrejme koronavírus.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.