Najnovšia analytická správa odhaľuje, že predaj počítačov Mac rástol v roku 2021 takmer dvakrát rýchlejšie ako predaj klasických PC. Aby sme boli presnejší, záujem o Macy vzrástol o takmer 28,3 %, čo je oveľa viac ako 14,6 %, ktoré zaznamenala konkurencia.

Netreba snáď ani pripomínať, že tento pôsobivý výsledok má na svedomí priamo spoločnosť Apple a to vďaka svojim novým procesorom Apple Sillicon, ktoré sú postavené na platforme ARM. Konkrétne ide o čipy M1, M1 Pro a M1 Max vyskytujúce sa vo viacerých typoch Macov.

Ako dodáva analytická spoločnosť Canalys (ktorá sa o celý prieskum a správu postarala), predaj stolových počítačov, prenosných počítačov a taktiež pracovných staníc vzrástol medziročne o jedno percento a celkovo dosiahol počtu 92 miliónov kusov. Len tak pre porovnanie, v roku 2020 to bolo približne 91 miliónov kusov.

Repasovaný iPhone v TOP stave môžete mať vďaka ITya už za 149 € vrátane záruky!

Neuveriteľný rast v roku 2021 

Aj vďaka tomu sa celkový predaj počítačov zvýšil v roku 2021 na 341 miliónov kusov, čo je o 15 % viac ako vlani a až o 27 % viac ako v roku 2019, kedy ešte svet netrápila pandémia COVID-19. Podľa odhadov sa podobne úspešné obdobie nezopakovalo za posledných desať rokov ani raz!

„Rok 2021 bol prelomovým rokom v histórii trhu s osobnými počítačmi kvôli práci a učeniu sa z domu,“ – povedal Ishan Dutt, hlavný analytik spoločnosti Canalys.

Spoločnosť Apple zaznamenala nárast predaja počítačov Mac z 22 574 000 kusov v roku 2020 na 28 958 000 kusov v roku 2021.

Prečítajte si tiež  Počítačom Mac sa v minulom roku darilo. Ich dodávky rástli dvakrát rýchlejšie ako u PC.

Vzhľadom na predstavené novinky a avizované uvedenie na trh nového MacBooku Air, iMacu 32″ či dokonca Macu Pro s procesorom Apple Sillicon však môžeme predpovedať, že firma v roku 2022 hravo prekoná aj hranicu 30 miliónov kusov. Držíme jej v tom palce.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.