Elektromobily spoločnosti Tesla disponujú mnohými vychytávkami, ktoré okrem úžitku pri šoférovaní taktiež vyčaria úsmev na tvári každému nadšencovi technológií. Je však veľká škoda, že doteraz sme sa nedočkali jednej z funkcií, ktorá sa stala v prípade iných automobilov štandardom. Reč je o integrácii rozhrania Apple Carplay.

Prečítajte si tiež  Na svete je Tesla, ktorá prejde 1210 kilometrov na jedno nabitie. Má to však háčik

Napriek tomu, že modely Tesla neponúkajú natívnu podporu pre CarPlay, je možné túto funkciu sprístupniť. Jeden z majiteľov Tesly Model 3 sa uchýlil k obchádzke, nakoľko spoločnosť oficiálnu cestu nesprístupňuje.

Tesla sa voči Apple CarPlay očividne bráni

Podpora Apple CarPlay a Apple Music patrí medzi najžiadanejšie funkcie Tesly, ale keďže nič nenasvedčuje tomu, že by Tesla bola ochotná implementovať Apple CarPlay do svojich vozidiel, poľský vývojár Michał Gapiński vzal veci do vlastných rúk. Pomocou počítačovej platformy Rasberry Pi a integrovanému prehliadaču sa Gapińskému podarilo na displeji svojej Tesly spustiť plne funkčnú verziu Apple CarPlay.

Systém funguje na báze komunikácie medzi počítačom a modemom LTE s prístupovým bodom Wi-Fi, na ktorom beží vlastný firmvér založený na systéme Android. Ako je možné vidieť na videu, všetky aplikácie vrátane máp alebo Apple Music sú plne funkčné. Riešenie Tesla Apple CarPlay naďalej funguje počas jazdy a dá sa dokonca ovládať tlačidlami na volante vozidla.

Gapiński teraz pracuje na vylepšení pripojenia Wi-Fi, aby bol stream plynulejší. Hovorí, že projekt je ešte v počiatočnom štádiu, ale keď bude hotový, plánuje toto riešenie sprístupniť verejnosti. Tesla má napäté vzťahy so spoločnosťou Apple a zdá sa, že chce mať plnú kontrolu nad svojím infotainment systémom, takže šanca na podporu Apple CarPlay v blízkej budúcnosti je veľmi nepravdepodobná.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here