Čerstvá premiéra inovovaného MacBooku Air M3 od spoločnosti Apple vyvolala medzi technologickými nadšencami a fanúšikmi výrobcu nadšenie, ale aj rozpaky. Nové modely MacBook Air sa prekvapivo môžu pochváliť schopnosťou podporovať dva externé displeje, čo je funkcia, ktorá prekonáva dokonca aj možnosti 14-palcového MacBooku Pro vybaveného rovnakým čipom M3. Informuje o tom Macrumors.

Aby sme vás uviedli lepšie do deja, 14″ MacBook Pro s čipom M3, ktorý bol predstavený ešte v októbri minulého roka, bol obmedzený na podporu len jedného externého displeja s rozlíšením do 6K pri 60 Hz. Nový MacBook Air M3 sa však v tomto smere posúva výrazne ďalej.

Okrem jedného displeja s vyššie uvedenými parametrami môžete totiž k novinkám pripojiť aj dva externé 5K displeje so 60 Hz. Apple to však obmedzil tak, že tento režim bude k dispozícii len vtedy, keď bude MacBook Air M3 zatvorený.

Ak by ste chceli využívať 2 displeje a taktiež vstavaný displej MacBooku, museli by ste si zaobstarať drahší model s čipom M3 Pro. Už základný procesor M3 by mal mať, ale dostatočný výkon na to, aby takúto záťaž „utiahol“. Je to však Apple a to skrátka vie, ako vytiahnuť od zákazníka viac peňazí. Presne preto je tu takéto zvláštne obmedzenie.

Prečo má lacnejší MacBook Air v tomto smere viac možností, ako drahší MacBook Pro 14″?

MacBook Air
Zdroj: Apple

Základný dôvod tohto rozdielu nie je jasný. Vzhľadom na identické čipy M3, ktoré poháňajú oba modely MacBook Air a MacBook Pro, sa objavujú špekulácie, že rozšírená podpora externých displejov pre Air by mohla byť softvérovým nastavením.

Táto možnosť otvára potenciál vzniku budúcej aktualizácie softvéru, ktorá by túto funkciu priniesla aj do MacBookov Pro M3. Bez podrobného rozobratia nových zariadení však nie je isté, či je tento rozdiel zakorenený v softvéri alebo hardvéri.

Modely MacBook Air s označením M3, ktorých cena začína na 1 299 € s DPH, by sa mali aj v našich končinách objaviť v predobjednávkach v priebehu dnešného dňa, pričom globálny predaj bude spustený v piatok 8. marca 2024.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1000 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro Max patrí medzi najlepšie smartfóny tohto roka
Môže ťa zaujímať
- Reklama -