Mark Gurman z agentúry Bloomberg uvádza, že spoločnosť Apple sa chystá na veľkolepé odhalenie viacerých nových produktov už začiatkom roka 2024. Jeho dnešný newsletter Power On zdôrazňuje, že výroba týchto nových zariadení už prebieha v ázijských dodávateľských reťazcoch na plné obrátky a hlavne s ňou spoločnosť Apple v tejto chvíli nemá žiadne problémy.

Známy analytik a leaker, ktorý má veľmi dobré informácie priamo zo spoločnosti Apple je presvedčený, že gigant z Cupertina si pripravuje prvú tohtoročnú akciu niekedy na koniec marca. Práve v tomto období by sme mohli spoznať nové prírastky do rodiny iPadov, či počítačov Mac.

Presnejší dátum síce nie je známy, no v takomto období Apple už viackrát eventy organizoval. Aj preto predpovedi prikladáme pomerne veľkú dôveryhodnosť.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

iPad Air dostane väčší 12,9″ displej. Model Pro zase technológiu OLED

Očakáva sa, že „stredný“ rad iPadu Air sa predstaví po prvýkrát v dvoch samostatných verziách. Najväčšou inováciou bude v tomto prípade model s 12,9-palcovým displejom, ktorý doteraz nebol v ponuke. Upgrade sa však bude týkať aj klasického 10,9-palcového modelu.

iPad Air 12,9!
Zdroj: Unsplash / Jaime Marrero / Totte Annerbrink (úprava redakcie)

Predpokladané vylepšenia nadchádzajúcich modelov iPadu Air zahŕňajú napríklad čip M2 na zvýšenie výkonu, prepracovanú zostavu zadného fotoaparátu, podporu Wi-Fi 6E a Bluetooth 5.3. Z dizajnového hľadiska sa neočakávajú žiadne výrazné úpravy.

To, ako by mohla vyzerať väčšia 12,9″ verzia iPadu Air nám odhalili nedávne CAD rendery. Súčasný iPad Air piatej generácie, vybavený čipom M1, bol uvedený na trh ešte v marci 2022. Aktualizáciu si už teda skutočne zaslúži.

Pokiaľ ide o iPad Pro, očakáva sa, že nadchádzajúce 11-palcové a 12,9-palcové modely budú, ako prvé vybavené OLED displejmi. Prechod na túto zobrazovaciu technológiu má priniesť vyšší jas, živšie farby a vyšší kontrastný pomer, čím sa zníži spotreba energie v porovnaní so súčasnými modelmi s LCD displejom. Dôvodom je fakt, že čierny pixel = vypnutý pixel.

Zdroj: YouTube / ZONEofTECH (úprava redakcie)

iPad Pro novej generácie by mohol ponúknuť dokonca aj MagSafe nabíjanie a okrem vychytávok, ktoré sme spomenuli aj pri iPade Air by mal byť vybavený moderným 3 nm procesorom M3. Vďaka tomu používateľom zabezpečí extrémnu porciu výkonu pri akýchkoľvek úlohách a procesoch.

V neposlednom rade sa šepká aj o tom, že Apple prepracuje svoju klávesnicu Magic Keyboard, ktorá môže po novom dostať hliníkový kryt. Posledný únik tiež spomína prednú kameru, ktorá bude orientovaná na šírku rovnako, ako v základnom 10,9″ iPade 10. generácie. Len pre doplnenie, súčasné modely iPad Pro vybavené čipom M2 boli uvedené na trh v októbri 2022.

Prečítajte si tiež  Nového USB-C káblu sa dočkáte aj pri nákupe Apple Watch SE

MacBook Air sa dočká čipu M3

MacBook Air M2
Zdroj: YouTube / 钟文泽 (úprava redakcie)

Očakáva sa, že 13-palcový a 15-palcové modely MacBooku Air, ktoré minulý rok čelili oneskorenému uvedeniu na trh kvôli problémom vo výrobe, budú aktualizované súčasne s iPadmi koncom marca. Kľúčovým vylepšením je zabudovanie najnovšieho čipu M3 od spoločnosti Apple.

Čip M3 prinesie do MacBooku Air významné vylepšenia, najmä v oblasti grafického vykresľovania, vrátane hardvérovo Ray Tracingu. To zlepší herný zážitok vďaka vernejšiemu osvetleniu, odrazom a tieňom. Apple už integroval čip M3 do 14-palcových a 16-palcových modelov MacBook Pro, ako aj do 24-palcového iMacu. MacBook Air je teda vo svojej 13″ aj 15″ verzii na rade.

Hoci sa v prípade MacBooku Air neočakávajú žiadne zásadné zmeny dizajnu, pravdepodobne dostane podporu Wi-Fi 6E, čím sa vyrovná ostatným modelom Macov. 13-palcový MacBook Air bol naposledy aktualizovaný v júli 2022 a prvý 15-palcový model bol predstavený v júni 2023.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -