WhatsApp patrí medzi najvyužívanejšie komunikačné aplikácie a to nielen v prípade Apple zariadení. Služba, ktorú zastrešuje spoločnosť Meta (bývalý FACEBOOK) však musí čeliť vážnym obvineniam. Európska komisia dnes oznámila, že WhatsApp musí objasniť niektoré nedávne zmeny vo svojich podmienkach služby a zásadách ochrany osobných údajov.

Prečítajte si tiež  WhatsApp prichádza s ďalšou vychytávkou zameranou na hlasové správy

Spoločnosť musí toto objasnenie urobiť do jedného mesiaca, aby zabezpečila súlad so zákonom EÚ o ochrane spotreby. Európska komisia predtým vyjadrila obavy, že spotrebiteľom chýbajú jasné informácie o dôsledkoch ich rozhodnutia prijať alebo odmietnuť nové podmienky služby WhatsApp.

Podľa Komisie musí WhatsApp zabezpečiť, aby používatelia rozumeli tomu s čím súhlasili a ako sa ich osobné údaje používajú.  Ako príklad možno uviesť na ktorých miestach sa tieto údaje zdieľajú s obchodnými partnermi.

V septembri minulého roka hlavný regulačný orgán spoločnosti WhatsApp v Európskej únii, udelila spoločnosti rekordnú pokutu 225 miliónov € za to, že zdieľanie osobných údajov nebolo transparentné.

WhatsApp

V januári minulého roka spoločnosť WhatsApp vydala novú verziu svojich zásad ochrany osobných údajov. Nové zásady umožňujú spoločnosti WhatsApp zdieľať so svojou materskou spoločnosťou Meta viac údajov o používateľoch a podrobností o interakciách s platformou. Mnohí používatelia tento krok spoločnosti neprijali.

Podľa spotrebiteľského práva EÚ musia obdobné služby používať jasné a transparentné zmluvné podmienky a obchodné oznámenia. Nejednoznačný prístup spoločnosti WhatsApp preto porušuje zákony EÚ o ochrane spotrebiteľa.

Prečítajte si tiež  WhatsApp má problém. Užívatelia iPhonov sa sťažujú na padanie aplikácie

Na záver chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach, kde nás sleduje dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJTechcrunch
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.