Mnohí fanúšikovia spoločnosti Apple majú na jej inžinierov ťažké srdce, pretože ako jedna z mála neponúka vo svojich high-end počítačoch aj dotykový displej. Nie, že by bol nutnosťou, no pri niektorých profesiách sa skrátka hodí.

Apple na to argumentuje tým, že pre prácu s dotykovým displejom vyvinulo iPad, ktorý má nie len dokonalé ergonomické vlastnosti, špičkovú 120 Hz zobrazovaciu frekvenciu či podporu pre Apple Pencil ale aj plne prispôsobený operačný systém. Samozrejme, MacOS by sa dal takisto ovládať aj prstom (podobne ako Windows), no v praxi by to skrátka nebolo ono.

Dizajnér Yankodesign má však na celú vec trochu iný názor a tak ako mnohých ďalších grafikov by aj jeho potešilo, keby ďalší MacBook Pro prišiel s dotykovým displejom. V ideálnom prípade by mohol mať aj podporu pre Apple Pencil.

MacBook Pro s dockom pre Apple Pencil? Žiaden problém 

No a pri tejto myšlienke vznikol na prvý pohľad šialený koncept, ktorý však nie je úplne nezmyselný. Dlhodobo sa šepká, že 14″ a 16″ MacBook Pronebude mať k dispozícii dotykový Touch Bar, ale toto miesto bude vyplnené klasickými fyzickými klávesami rovnako ako kedysi.

Prečítajte si tiež  Apple vylepší Touch ID pre MacBook Pro. Pozrite sa akým spôsobom.

Autor konceptu však odstránil časť dotykovej plochy a nahradil ju dockom pre ceruzku Apple Pencil. V praxi by teda bola po celý čas na jednom mieste a ak by ste ju potrebovali použiť, nemuseli by ste siahať do žiadneho vrecka v príručnej taštičke ku počítaču.

Touch Bar by úplne nezmizol 

Aby toho nebolo málo, k dispozícii by zostala aj malá časť dotykového Touch Baru, na ktorej by používateľ mohol aktivovať Siri, spúšťať jednotlivé aplikácie alebo ovládať funkcie, na ktoré za iných okolností slúžia samostatné klávesy.

Ako sme už niekoľkokrát zdôraznili, toto je len koncept a v reále sa počítača s podobným riešením skoro určite nedočkáme. Minimálne nie od Apple.

Zaujíma nás ale váš názor na túto tému, či by ste brali dotykový MacBook alebo vám vyhovuje štandardné ovládanie, ktoré je obmedzené na Touch Pad, Touch Bar a klávesy. Svoje názory nám napíšte do komentára.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -