Analytická spoločnosť DigiTimes dnes zverejnila správu, s ktorou potešila státisíce profesionálnych používateľov platformy macOS po celom svete. Od nových MacBookov Pro nás delia už iba mesiace. Zariadenia budú postavené výhradne na platforme Apple Sillicon.

Informácie v správe naznačujú, že počítače prejdú významnou zmenou dizajnu, pričom by mali pôsobiť o niečo „hranatejším dojmom“. Dôležité je podotknúť, že súčasný 13″ model nahradí 14″ uhlopriečka podobne, ako to Apple urobilo koncom roka 2019, keď namiesto 15″ MacBooku Pro predstavilo 16″ verziu.

Novinky budú disponovať najnovšími čipmi založenými na architektúre ARM. Je možné, že o základ sa opäť postará M1 procesor, no ak bude zákazník náročnejší, bude možné priplatiť si aj za špičkovú verziu s označením M1X. Tá by mala poskytnúť viac jadier a taktiež omnoho vyšší výpočtový výkon.

V súvislosti s tým však nemôžeme zabudnúť ani na batériu a jej šialene dlhú výdrž. Menší MacBook Pro 14″ by sa opäť mohol hravo dostať cez 20 hodín prezerania filmov na jedno nabitie, zatiaľ čo jeho 16″ „braček“ má našliapnuté na ešte lepšie čísla. Predsa len má väčšie telo, do ktorého sa zmestí objemnejší akumulátor.

Prečítajte si tiež  V roku 2022 príde MacBook Air s viacerými farbami a osvieženým dizajnom!

Taktiež sa hovorí, že novinky už nebudú disponovať štandardnými LCD Retina displejmi, ale modernejšou technológiou mini-LED, ktorú spoločnosť Apple predstavila začiatkom roka v iPade Pro 12,9″. Skalných fanúšikov dotykových plôch ale sklame odstránenie Touch Baru a jeho následné nahradenie fyzickými klávesami.

Výroba už prebieha 

Podľa správy od DigiTimes už nový MacBook Pro v oboch verziách vstupuje do výrobného procesu, pričom predstavenie je predbežne naplánované na november 2021. Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 76,6 %) však tvrdí, že prezentácia môže prebehnúť už v septembri po boku iPhonu 13 či Apple Watch Series 7. Nechajme sa prekvapiť.

Vzhľadom na obmedzené výrobné kapacity, za ktoré môže predovšetkým kríza polovodičov a pandémia COVID-19 bude mať Apple v novembri pripravených „len“ cca 600 000 až 800 000 kusov týchto počítačov. Ľahko sa tak môže stať, že zariadenia budú zo začiatku predaja nedostupné. Len tak pre predstavu, do konca roka 2021 by sa malo predať asi 23 miliónov MacBookov.

Dajte nám vedieť do komentára, či sa už na toto zariadenie tešíte. Nás v redakcii najviac zaujíma procesor M1X!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -