V záplave obrovského množstva špekulácií od viacerých leakerov prichádza nečakaná správa od analytickej spoločnosti DigiTimes. Tá má svoje kvalitné zdroje priamo v dodávateľských reťazcoch a aj preto nám vie sprostredkovať veľmi presné informácie ohľadom pripravovaných produktov.

No a aj keď sa už niekoľko mesiacov hovorí, že prvý MacBook Pro s mini-LED displejom príde v druhej polovici roka 2021, plány sa medzičasom zmenili. Podľa DigiTimes sa Apple rozhodlo, že prestavenie nového počítača presunie až na rok 2022 – v bližšie nešpecifikovanom termíne.

Aj keď nepoznáme podrobnosti a dôvody tohto kroku, môžeme aspoň predpokladať, že to má čo dočinenia s pandémiou a hlavne pretrvávajúcou krízou na trhu s polovodičmi. Ako iste viete, spomalenie ich výroby pocítil celý technologický priemysel, vrátane Apple, ktoré očakáva problémy už v najbližších mesiacoch.

Nový MacBook Pro 14″ alebo 16″ sa mal už podľa predošlých informácii začať vyrábať o niečo neskôr v porovnaní s pôvodnými plánmi. Hovorilo sa ale o meškaní na úrovni maximálne jedného mesiaca. Dnešná správa je tak veľmi prekvapivá a aj preto si ešte počkáme, ako to celé dopadne.

Čo nové prinesie MacBook Pro 14″?

MacBook Pro 2021 dostane prepracovaný MagSafe.

Pripravovaný počítač dostane úplne nový hranatý dizajn, vrátane väčšieho displeja, niekoľkých konektorov a pestrých farieb (možno budú dostupné len pre model Air). Vo vnútri sa bude nachádzať vylepšený ARM procesor z rodiny Apple Sillicon, ktorý porazí aj aktuálny fenomén s označením M1. Ten síce nie je rekordne výkonný, no hravo si poradí aj so špičkovými čipmi od Intelu.

Niektorí leakeri hovoria aj o extrémne výkonnej, až 32-jadrovej GPU. Apple to môže cieliť s MacBookom aj na hráčov, no tieto správy zatiaľ neboli potvrdené.

Čerešničkou na torte má byť potom návrat MagSafe konektora a odstránenie Touch Baru z vrchnej časti klávesnice. Napíšte nám do komentára, či sa už na tento počítač tešíte!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.