Technologický gigant sa rozhodol zaútočiť na trh s počítačmi, kde jeho produkty dlhodobo stagnovali. Predaje boli síce slušné, no väčšine Macom chýbal akýsi impulz. Ten sa vrátil minulý rok v podobe M1-čipu a pred pár týždňami ho znásobil úplne nový iMac 24″.

Jeho pestré farby prekvapili celý technologický priemysel a kým jedny sa na tento dizajn sťažujú a nedokážu ho prekúsnuť, bežní používatelia, pre ktorých je nový iMac 24″ primárne určený, sa z neho tešia. V Cupertine to samozrejme vedia a preto tento štýl prenesú aj na pripravovaný MacBook Air. Je to účinný recept z minulosti.

- Reklama -

Viacero farieb, 15″ model a procesor M2

Predstavenie zariadenia prebehne pravdepodobne niekedy v roku 2022 a okrem štandardnej 13″ verzie sa vraj máme tešiť aj na väčší, 15″ model.

Viacej podrobností nám dnes prezradil známy leaker Jon Prosser (78,6 % presnosť), ktorý očakáva, že nový MacBook Air príde vo viacerých farbách, ktoré budú podobné ako na iMacu 24″.

Vo svojom poslednom videu uvádza, že jeho utajený zdroj zo spoločnosti Apple videl prototyp moderného modrého MacBooku, avšak zatiaľ nemôže prezradiť viac informácií. Prosser predpokladá, že sa jedná práve o model Air, v ktorom bude tróniť výkonný procesor M2.

Ak by boli fámy pravdivé, farebná zostava nových MacBookov Air môže nadväzovať na ikonický iBook G3, o čom sme si nedávno písali aj v tomto článku. Zariadenie má mať tenší dizajn, mini-LED displej a taktiež ďalšie novinky.

Pozrite sa na rendery v galérii a napíšte nám do komentára, ako to na vás pôsobí. Pôjde Apple touto cestou alebo si nechá pri MacBooku Air súčasné 3 farebné prevedenia rovnako ako dnes?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.