S odhadmi, týkajúcimi sa nových počítačov z rady MacBook Pro, je to ako na horskej dráhe. Skalopevné tvrdenia striedajú opatrné odhady a preto iba Apple stopercentne vie, čoho sa nakoniec dočkáme. Analytik Ming-Chi Kuo si však myslí, že nové MacBooky Pro by predsa mali doraziť ešte v tomto roku.

Všetko nasvedčuje tomu, že ak sa nový MacBook Pro dostane do produkcie, bude to v rámci tretieho kvartálu 2021. Možným scenárom je teda jeho príchod spolu s novou vlajkovou loďou na poli mobilných zariadení, v podobe iPhonu 13.

- Reklama -

V tomto prípade sa vynára otázka, či je Apple schopné doraziť s dvojicou zariadení v rovnaký čas. Väčší zmysel by v tom prípade dával separátny event v priebehu októbra alebo novembra. Situáciu tiež komplikuje problém s produkciou mini-LED displejov, ktoré by sa podľa všetkého mali v nových MacBookoch Pro nachádzať.

MacBook Pro

Nie je žiadnym tajomstvom, že nový MacBook Pro by mohol oživiť nielen konektivitu najvyššej rady jablkových notebookov, ale tiež priniesť nový dizajn. Zmeny by nemali byť až tak radikálne ako v prípade plánovaného farebného MacBooku Air, no napríklad predstavenie čipu M2, by určite viac než potešilo.

Sme si istí, že opätovný príchod portov HDMI a slotu pre SD karty by vyčaril úsmev na perách nejednému užívateľovi, ktorému dvojica ThunderBolt vstupov jednoducho nestačí. Na stole je tiež úplné odstránenie Touch Baru a návrat k čisto fyzickej klávesnici. Niet sa čomu čudovať, keďže sa dotykový panel za pomerne krátku dobu svojho pôsobenia stal azda najkontroverznejšou témou MacBooku Pro.

Pre viac informácií ohľadom chystaného MacBooku Pro si nenechajte ujsť články z našej redakcie, ktoré sa venujú práve tejto téme.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.