Prvý tohtoročný Apple Event s názvom Peek Performance nám priniesol okrem očakávaných produktov aj nový externý monitor Studio Display. Mimo niekoľkých kontroverzných výčitiek sa zatiaľ obrazovka teší pozitívnym ohlasom. Ako však vyšlo najavo, monitor v sebe ukrýva 64GB vstavanej pamäte aj napriek tomu, že využíva iba 2GB.

Prečítajte si tiež  Monitor Studio Display má prvý problém. Stojan, ktorý si k nemu kúpite nebude možné vymeniť

Za týmto poznatkom stojí vývojár s uťívateľským menom „Khaos Tian“, ktorý sa o svoje zistenie podelil na Twitteri. Studio Display používa iba 2 zo 64GB internej pamäte NAND, pričom vysvetlenie je celkom zaujímavé. Časť voľného miesta je určená na aktualizácie firmvéru, no zbytok je zatiaľ neznámou. Spoločnosť Apple nepotvrdila množstvo interného úložiska Studio Display v jeho technických špecifikáciách.

Toto zistenie nemusí byť prekvapujúce vzhľadom na to, že Studio Display obsahuje čip A13 Bionic. Tento procesor bol predstavený s radom iPhone 11 ešte v roku 2019, pričom bol použitý aj v druhej generácii iPhone SE a deviatej generácii iPadu.

Žiadne z týchto zariadení nikdy nebolo k dispozícii v žiadnej konfigurácii s úložiskom menším ako 64 GB, čo môže naznačovať, že menšie množstvá úložiska NAND nie sú kompatibilné s radičom úložiska A13.

Príčinou môžu byť aj úspory z rozsahu, keďže výrobné náklady na spojenie A13 s menším množstvom úložiska môžu byť vyššie ako náklady na rovnaký 64GB systém. Vysvetlenie je preto veľmi zaujímavé. Apple si jednoducho s voľným miestom nelámalo hlavu a nechalo ho tak.

Prečítajte si tiež  Toto sú slovenské ceny za nový monitor Studio Display

To znamená, že Studio Display disponuje presne tým istým 2,65GHz čipom A13 Bionic ako iPad 9. generácie, čo sa nám podarilo zistiť ešte minulý rok. Okrem toho obsahuje 12MP Ultra Wide prednú kameru s funkciou Center Stage a 64GB základnú konfiguráciu úložiska ako v prípade iPadu 9.generácie generácie. Nový monitor je preto akýmsi hybridom hadvéru naprieč celým portfóliom firmy.

Zdroj: Apple

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -