Spoločnosť Transcend začala ponúkať svoje rozširujúce karty JetDrive Lite 330 pre 14″ a 16″ palcové modely MacBooku Pro, čím používateľom najnovších počítačov od spoločnosti Apple poskytuje cenovo dostupný spôsob zvýšenia úložnej kapacity.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Karty poskytujú až 512 GB dodatočnej pamäte za menej ako 90 USD (cca 80 €), vďaka čomu sa z nich stáva ideálna alternatíva ku plateniu vysokých cien za väčšiu internú pamäť vrámci konfigurácie počítača. Téme sa viac venoval portál Macrumors.

Rozširujúce karty JetDrive Lite sú vyrobené na mieru pre MacBook Pro a ich dizajn dokonalo zapasuje do šasi, konkrétne do SD portu. Človek teda nebude mať pocit, že má v zariadení niečo „navyše“.

Karty poskytujú rýchlosti sekvenčného čítania na úrovni 95 MB/s a zápisu na úrovni 75 MB/s. To sa samozrejme s SSD diskami v počítači nedá porovnávať, no ak ich človek chce používať len občas, lepšie riešenie bude hľadať snáď iba na cloude. Za to však musí platiť každý mesiac poplatok…

Možnosti na ich použitie sú prakticky neobmedzené

Apple Insider

Po vložení karty JetDrive Lite 330 do slotu čítačky kariet možno dodatočné úložisko použiť na ukladanie veľkých súborov, ako sú napríklad obrázky RAW alebo videá v rozlíšení 4K.  Takisto môže karta slúžiť aj ako záloha v nástroji Time Machine.

Spoločnosť Transcend uvádza, že na rozširujúce karty JetDrive Lite sa vzťahuje päťročná záruka a sú vyrobené pomocou pokročilej technológie COB (chip-on-board), vďaka ktorej sú odolné voči vode, prachu a nárazom.

Okrem modelov MacBook Pro 2021 podporuje JetDrive Lite 330 aj 13-palcový MacBook Pro Retina (modely z konca roka 2012 – začiatku roka 2015).

Rozširujúce karty radu JetDrive Lite sú už k dispozícii na Amazone, pričom ceny začínajú na 35,99 $ (cca 32 €) za verziu s kapacitou 128 GB a končia na úrovni 89,99 USD (cca 80 €) za kartu s kapacitou 512 GB. Veríme však, že už čoskoro ich nájdete aj u slovenských predajcov.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJMacRumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.