Niektoré kroky spoločnosti Apple hodnotíme ako veľmi zvláštne, respektíve nelogické. Zatiaľ čo ku novému iMacu 24″ dostanete magnetický nabíjací konektor v siedmych samostatných farbách, pokiaľ si kúpite nový MacBook Pro 14″ alebo 16″, MagSafe je iba strieborný.

Technologický gigant pritom neberie ohľad na to, či vlastníte prevedenie Silver (ku ktorému pasuje) alebo Space Gray, kde je vidieť výrazný kontrast. A to mnohým profesionálnym používateľom, ktorí navyše „trpia“ perfekcionizmom prekáža.

Pokiaľ sa pozrieme do minulosti, Apple až do roku 2016 predávalo MacBook iba v jednej farbe – striebornej. MagSafe bol taktiež strieborný, takže príslušenstvo a farba hliníkového šasi počítača ku sebe perfektne sedela.

Žiaden šedý MacBook zatiaľ nepodporoval MagSafe

V priebehu roka 2016 prišiel nástupca, ktorý disponoval aj farbou Space Gray (MacBook Air dokonca aj Gold), avšak rozlúčil sa s obľúbeným MagSafe konektorom a začal sa spoliehať striktne na biele USB-C. Človek by teda očakával, že keď už zaplatí pokojne aj 3000 € za MacBook, mohlo by mu ladiť príslušenstvo s počítačom. To sa ale nedeje.

Prečítajte si tiež  Komentár: Je MagSafe Battery Pack od Apple zbytočný produkt?

No a drobným ospravedlnením je aspoň to, že či už si kúpite klasický MagSafe alebo MagSafe Duo pre iPhone, v oboch prípadoch máte k dispozícii iba jednu striebornú farbu. Nemôžete si ho teda zladiť so zariadením tak, ako je to pri iMacu 24″.

Pozrite si fotografiu nižšie, o ktorú sa postaral známy leaker Mark Gurman a dajte nám vedieť do komentára, či by vám tento nedostatok prekážal. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory. 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -