FaceTime kamera v MacBookoch si v posledných rokoch vyslúžila nejeden negatívny komentár. Niet sa však čomu diviť. V dnešnej dobe, kedy sú videohovory na diaľku čoraz preferovanejšou formou komunikácie, webkamera v jablkových počítačoch jednoducho zaostáva. To by sa však už čoskoro malo zmeniť.

Nový 14″ a 16″ MacBook Pro, ktorého by sme sa mali už čoskoro dočkať, prinesie o niečo kvalitnejšiu updatovanú verziu webkamery. Momentálnu 720p FaceTime HD, ktorú nájdeme v modeloch Air a Pro vystrieda 1080p kamera. Zmena sa však bude zo začiatku týkať iba “Pro-čkovej” rady MacBookov.

- Reklama -

FaceTime macbook

Na túto skutočnosť poukazuje vo svojom tweete známy leaker DylanDKT, ktorý sa nedávno nechal počuť aj v téme skeneru LiDAR pre iPhone 13. Po vzore nového M1 Macu sa vylepšenia kamery dočkajú aj užívatelia MacBookov. Aj keď sa samotná kvalita webovej kamery nezmenila, vďaka čipu M1 a novému zobrazovaniu signálu sa celkový obraz badateľne zlepšil.

Napriek tomu, že sa stále jedná iba o predpovede a dohady, leaker si je svojim vyhlásením istý. V minulosti sa mu podarilo celkom presne predpovedať príchod noviniek akými sú nový iPad Pro alebo implementácia čipu M1 do jablkových tabletov.

Ak patríte medzi majiteľov MacBooku, ktorí komunikujú prostredníctvom videohovorov na dennej báze, určite túto novinku oceníte. Pre viac informácií o pripravovanom MacBooku Pro, si prečítajte naše články venované tejto téme.

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here