Apple pokračuje vo svojom úsilí o posilnenie multiplatformového herného ekosystému. Prejavuje sa to čoraz viac najmä s uvádzaním výkonných čipov Apple Silicon zo sérií „A“ a „M“, ktoré majú v posledných generáciách aj hardvérovo akcelerovaný ray-tracing. Tento krok motivuje herných vývojárov, aby svoje tituly prinášali nielen na iPhone, ale aj na ďalšie zariadenia ako iPad a Mac, čím sa rozširuje ich dostupnosť a logicky aj predaje.

V rámci tejto stratégie sa hra Sniper Elite 4 od vývojárov z Rebellionu chystá na svoj debut na Apple zariadeniach počas vianočnej sezóny 2024. Titul, ktorý bol pôvodne vydaný v roku 2017 pre herné konzoly PlayStation, Xbox a tiež PC, si získal obľubu medzi miliónmi hráčmi po celom svete a medzičasom sa už dočkal pokračovania v podobe piateho dielu.

Sniper Elite 4 si užijú aj Apple nadšenci

Napriek existencii novšiemu titulu si Sniper Elite 4 stále udržiava silnú fanúšikovskú základňu s viac ako 30 miliónmi hráčmi po celom svete. Aj preto je fajn, že si tento herný zážitok užijeme ako na Macu, tak aj na iPhone či iPade.

Tak, ako všetky najnovšie tituly, aj táto hra si bude vyžadovať extrémne výkonný hardvér. Rebellion oznámil, že Sniper Elite 4 bude dostupný na nasledujúcich zariadeniach Apple:

  • iPhone 15 Pro a Pro Max alebo novší
  • iPady s čipom M1 alebo novším
  • počítače Mac s čipom M1 čipmi alebo novším

Zoznam podporovaných zariadení je momentálne obmedzený, no možno sa ešte rozšíri v priebehu roka 2024 až do oficiálneho uvedenia hry na trh. Predpokladá sa, že podpora bude rozšírená aj na celý modelový rad iPhone 16, ktorý dorazí na jeseň.

Sniper Elite pre zariadenia Apple
Zdroj: Rebellion

Rebellion tiež uviedol, že hra bude podporovať funkciu cross-saving ukladania, čo umožní hráčom bezproblémový prechod medzi hraním na rôznych platformách.

Okrem toho bude hra kompatibilná s externými ovládačmi, čo je pre hry tohto typu na Apple zariadeniach nevyhnutné. Už teraz sa nevieme dočkať chvíle, kedy si to vyskúšame.

Prečítajte si tiež  Assassin's Creed Mirage dorazil na iPhone, iPad a Mac. Stiahnete ho zadarmo

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -