Známy analytik Ming-Chi Kuo (s presnosťou až 76,6 %), ktorý je vo svete považovaný za jedného z najuznávanejších zverejnil správu, v ktorej predpovedá budúcnosť ďalšej generácie populárneho MacBooku Air. Zákazníci sa veru majú na čo tešiť.

Podľa Kuových poznámok pracujú v Cupertine na tom, aby jemne upravili celý dizajn zariadenia. Už v súčasnosti je veľmi decentný a ľahký, vďaka čomu pôsobí nadčasovo. V roku 2022 sa to ale ešte zmení a do tela MacBooku Air môžu pribudnúť porty, úplne iné farebné kombinácie či dokonca väčší, až 14″ Retina displej po vzore drahšieho MacBooku Pro 14″.

S touto zmenou bude súvisieť aj použitie viacerých farebných prevedení. Ako iste viete, v súčasnosti si môžete zaobstarať MacBook Air len v striebornej, vesmírne šedej a zlatej farbe. Už o pár mesiacov tu ale môžu byť omnoho veselšie možnosti, ako napríklad zelená, modrá či dokonca žltá.

Apple bude hľadať inšpiráciu v iMacu 24″ 

MacBook AirV praxi by sa malo Apple inšpirovať iMacom 24″, ktorý je určený pre veľmi podobnú klientelu ako MacBook Air. Drahší MacBook Pro 14″ a 16″ bude zase dostupnejší v „serióznejších farbách“, čím sa priblíži k pripravovanému iMacu 32″. Jeho cieľovou skupinou majú byť profesionáli.

Niektoré fámy medzičasom naznačili, že Apple pre ďalší MacBook Air predstaví aj nové čipy, postavené na architektúre ARM Apple Sillicon. Je veľmi pravdepodobné, že k dispozícii bude aj verzia M1, no firma môže zvážiť drahšie alebo lacnejšie prevedenia, ktoré budú disponovať čipmi M1X alebo dokonca A15 Bionic (poprvýkrát sa objaví v iPhone 13).

Prečítajte si tiež  Toto sú 4 dôvody, prečo sa oplatí nový MacBook Air s procesorom M1

V súčasnosti ešte nie je známe, kedy bude nový MacBook Air predstavený verejnosti, no podľa Kua sa tak stane v prvej polovici budúceho roka. S vysokou pravdepodobnosťou má tento analytik na mysli tradičný jarný event, na ktorom zvykneme vídať iPady a tento rok aj AirTag či iMac 24″.

Dajte nám vedieť do komentára, čo si od tejto zmeny sľubujete vy. Tešíte sa na nový MacBook Air alebo nie?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here